Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

15 września 2020 r.

Wiem, że kibicowaliście Gołąbkowi. Wy i wielu ludzi, którzy wsparli jego zbiórkę. Tyle osób chciało mu pomóc, tyle ludzi trzymało za niego kciuki…
Niestety, musiałyśmy podjąć najgorszą z decyzji.
Jego rana co prawda wyglądała lepiej, muchy przestały składać jaka, ropa przestała się lać z rany, z uszu, ale jego stan ogólny niestety się pogorszył. Musiał być dokarmiany, nie miał apetytu. Przestał trzymać temperaturę, był dogrzewany.
RTG wykazało deformację łuku jarzmowego i uszkodzenie płuc, prawdopodobnie przepony również. Cała klatka piersiowa to jedna wielka rana. Być może został bardzo mocno pogryziony, do teraz nie wiemy co mu się przytrafiło.
Gołąbek z lewej strony nie miał zupełnie zębów, a z prawej były w fatalnym stanie. Kotek był w tak ciężkim stanie, że nie nadawał się do znieczulenia i ich usunięcia.
USG dodatkowo pokazało, że w kiepskim stanie są mocno już zmienione nerki, trzustka, jelita… Kocurek wyglądał źle nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Wyszła też żółtaczka. Krwi prawie nie dało mu się pobrać.
Gołąbka już z nami nie ma. Nie chciałyśmy przedłużać cierpienia. Bardzo nam przykro, że tak się stało… zawsze jak trafiają do nas koty w tak ciężkim stanie, cicho liczymy na to, że jakoś się uda, że jakoś to będzie. Czasem się udaje. Tym razem niestety nie.
Już nie cierpisz Gołąbku…
Z kwoty uzbieranej z jego zbiórki będziemy leczyć inne koty w potrzebie, które takiej kwoty nie uzbierają (bo nie mają aż tak tragicznej historii – na szczęście).