Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
2 grudnia 2020 r.
Żyły na ulicy – znalazły dom – znów mają trafić na ulicę…
Grzecznościowo udostępniamy prośbę o pomoc dla kotki i kocura, które większość życia spędziły na dworze jako bezdomne koty, po czym znalazły kochający dom i ostatnie 6 miesięcy spędziły w cieple, pieleszach, kochane, zadbane, rozpieszczane i zaopiekowane.
Niesprawiedliwy los sprawił jednak, że ich opiekunka ciężko zapadła na zdrowiu i nie jest w stanie sprawować opieki nad kotami. Jej rodzina daje kilka dni na ich zabranie… Dla tych kotów, powrót na ulicę to wyrok. Kocurek wymaga codziennych podskórnych korplówek. Nie może wrócić na ulicę…
JUMBO / BAS / SZARY
kocur, w wieku około 10 lat. Jego rozmiary budzą podziw, bo waży około 6 kilogramów, jednak poza dużymi rozmiarami jest też wielkim miziakiem. Ma szaro-brązowe, paskowane futerko z białym brzuszkiem, skarpetkami i (jak na dżentelmena przystało) krawatem. Jest przemiłym dachowcem, który większość swojego kociego życia spędził na ulicy, najpewniej miał kiedyś dom, ale z niewiadomych powodów, ludzie zdecydowali się wyrzucić go na podwórko, gdzie znalazł sobie towarzyszkę i radził sobie bardzo dobrze, do czasu, aż kamienica, na której terenie przebywały została sprzedana i miała zostać remontowana. Na szczęście w porę udało się znaleźć im dom tymczasowy, w którym poznały uroki mieszkania wspólnie z ludźmi. Na początku strachliwy, ale pragnący czułości kocur z czasem pozwalał właścicielce na coraz częstsze pieszczoty. Uwielbia wszelkiego rodzaju drapanie, mizianie i głaskanie przy miseczkach. Co prawda, jego instynkt przetrwania daje czasem o sobie znać i bywają momenty, gdzie w reakcji na nagły dźwięk lub ruch ucieka w popłochu, ale pewnym jest, że parę miesięcy pełnych cierpliwości, czułości i ciepła człowieka wyłoni z niego jego najlepsze cechy.
Jumbo jest kocim emerytem, który zmaga się z przewlekła niewydolnością nerek oraz FIV. Walkę z galopującą kreatyniną rozpoczynaliśmy z poziomu 738 jednostek, aktualnie dzięki dwóm kroplówkom w tygodniu zatrzymaliśmy kreatyninę na poziomie 300. Kocur wymaga podawania dwa razy w tygodniu podskórnych kroplówek z płynem ringera (250 ml) oraz suplementów wspomagających pracę nerek, wątroby oraz obniżających poziom mocznika. Dzielnie i z honorem znosi wszelakie zabiegi oraz wizyty u weterynarza.
KOKO / SZARA / KAŚKA
Około 10-letnia, drobna, lekko strachliwa towarzyszka Basa. Nie jest typem nakolankowca aczkolwiek niektórym osobom było dane ją pogłaskać i pomiziać. Jest wycofana, lubi surowego kurczaka, ciszę i spokój. Kaśka urodziła się przy ulicy Działyńskich, jej rodzeństwo miało tyle szczęścia, że znalazło bezpieczne domki, ona została jako jedyna bezdomna.
Wymaga stałego podawania do mokrych posiłków babki płesznik, która niweluje krew w stolcu. Kotka bardzo źle znosi podróże i nie toleruje wizyt u weterynarza.
ŻYWIENIE
Koty są czyste, zadbane i korzystają z kuwet. Bas je Animondę Carny oraz Von Feinsten, a także suchą karmę Sanabelle dla nerkowców. Kaśka zaś lubuje się w surowym kurczaku i tej samej suchej karmie.
PODSUMOWANIE
Kotki są bardzo zżyte, tworzą zgrany duet, który ugruntowały lata spędzone na ulicy, ale jak to w każdym związku bywa, zdarzają się czasem między nimi małe nieporozumienia.
Koty są ogólnie bezproblemowe, bardziej od człowieka potrzebują swojego towarzystwa, spokoju i braku stresu. Nie zostało im już wiele lat kociej emerytury.
Błagamy, pomóż, udostępniaj!
___________________
„Potrzebujemy profesjonalnego opiekuna, który będzie w stanie podawać kocurowi podskórne kroplówki dwa razy w tygodniu. Koty nie preferują towarzystwa innych zwierząt oraz nie znają klatek. Potrzebujemy kogoś kto przygarnie je nie z chęci posiadania zwierzęcia, tylko z potrzeby zagwarantowania im spokoju na czas późnej emerytury. Kogoś kto bierze pod swoje skrzydła kota w celu bezwarunkowej pomocy zwierzęciu, bez oczekiwania czegokolwiek w zamian. Liczymy na cud.
Czas nagli więc błagamy o pomoc!
Natalia 792-049-147
Rafał 606-435-053″