Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

20 marca 2021 r.

Kochani, dziś przypada Międzynarodowy Dzień bez Mięsa. Z tej okazji, chcemy Was namówić na krótki, tygodniowy #vegechallange abyście na własnej skórze przekonali się jak pyszna i zdrowa może być dieta bezmięsna.

Pomoc zwierzętom bezdomnym to codzienna walka o zdrowie i życie zwierząt domowych. Jednak my zachęcamy, by powalczyć też o życie zwierząt gospodarskich i hodowlanych. Zdecydowana większość załogi Fundacji Głosem Zwierząt to wegetarianie i weganie. Nie potrafimy rozdzielić empatii do zwierząt na empatię do określonych gatunków. Chów przemysłowy zwierząt uprzedmiatawia naszych zwierzęcych przyjaciół, sprowadza do roli pokarmu, odziera z godności i radości życia, no i kończy się zabójstwem na zlecenie – za pieniądze osób kupujących w sklepach szynkę, polędwicę, paróweczki.

Dieta wegetariańska staje się coraz bardziej popularna na świecie. Już milion Polaków nie je mięsa (badania z ubiegłego roku). Na gastronomicznej mapie Polski pojawiają się dziesiątki przepysznych wege knajpek, z wege burgerami, sushi, pizzą – co kto lubi. Sklepy spożywcze uginają się od smacznych alternatyw dla mięsa, a i sieciówkowe fast foody poszerzają ofertę o dania wege. Nie wszyscy jednak odstawiają mięso z powodów etycznych, jak my. Mięso okazuje się też być średnio zdrowe, a hodowla zwierząt na produkty mięsne – nieekologiczna.

(Więcej o motywach niejedzenia mięsa przeczytacie w ciekawym opracowaniu magazynu „Polityka” – podrzucamy dla osób chcących zgłębić temat – w pierwszym linku pod tym postem.)

Chcemy ułatwić Wam próbę tygodnia bez mięsa i zobowiązujemy się codziennie, przez 7 dni, oprócz postów o naszych i Waszych podopiecznych, podrzucać proste przepisy wegetariańskie!!! Udowodnimy Wam, że dieta wege jest prosta, łatwa, szybka, zdrowa i tania. Skorzystaj z naszych inspiracji i odstaw mięsko na 7 dni, a może tak już zostanie?

Uprzedzamy pytania sportowców – tak, zbilansowana dieta wege zawiera niezbędne dla wydajności organizmu i budowy mięśni białko. Zachęcamy Was do polubienia stronki wegańskiego kulturysty Adam Kuncicki, gdzie znajdziecie całą masę ciekawych informacji dla sportowców chcących przejść na dietę bezmięsną.

No to co? Podejmiesz wyzwanie 7 dni?
W towarzystwie raźniej! Koniecznie oznacz w komentarzu poniżej kolegę i koleżankę, której rzucasz wyzwanie #vegechallange i spróbujcie razem, dopingując się i motywując.
Udostępniajcie też tego posta! Puśćmy dobrą energię w świat!
Z miłości do zwierząt!
_______________________________________________
Abyś mógł zacząć już dziś, pierwszy jadłospis pojawi się na fanpagu – do południa!
Tymczasem zachęcamy do przeczytania artykułu na temat przekonań i mitów dotyczących jedzenia mięsa, wystarczy kliknąć >>TUTAJ<<