Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

23 lipca 2021 r.

Pytacie co tam u nas w dziale kocim? Sezon w pełni.

88 kotów pod opieką, codzienna lawina zgłoszeń i powodująca trapiące wyrzuty sumienia konieczność odmawiania pomocy potrzebującym… z braku miejsca i sił przerobowych. Kasa by się skądś wzięła, ale doby nie wydłużymy, wolontariuszy nie pomnożymy, ścian kociarni nie rozciągniemy…
Ta ekipa miała szczęście, że trafiła do nas, gdy dysponowałyśmy wolną klatką. Historia jakich miliony – bezdomniaki na działkach Kobylepole. Dzika dzicz z kocim katarem.

Było ich 5. Niestety, jeden z kociaków (widoczny na zdjęciu szaraczek) nie przeżył operacji oczka. Był zbyt słabym organizm nie dał rady.
Przeżyły 2 rudzielce (chłopaki), jeden szarak (dziewczynka) i jeden czarnulek z kilkoma rudymi włoskami (dziewczynka).
Strasznie wystrachane, wycofane i sycząco – atakujące, ale nie takie złośniki wyprowadzaliśmy na prostą. Jeszcze będą z nich miziaki. Muszą tylko zrozumieć, że ręce, które zmieniają im kuwety i podają jedzenie potrafią też fajnie głaskać.
No to tak u nas. A co u Was?

Gdybyście chcieli wesprzeć naszą walkę o lepszy los bezdomnych stworów, to po lewej stronie naszej witryny znajdziecie obecnie toczące się zbiórki pieniędzy. Można wybrać cel i dorzucić grosz do tego całego kocio-psiego zamieszania.