Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

6 listopada 2021 r.

Domy tymczasowe potrzebne od zaraz! (Poznań)

Skąd biorą się bezdomne koty?

Najczęściej stąd, że ktoś się ich pozbywa…
Tak było i w tym przypadku. Dwa domowe koty, śpiące w ciepłych pieleszach, kochane, zadbane z dnia na dzień znalazły się na ulicy. Ich właściciel zmarł. Rodzina z przyjemnością przejęła nieruchomość, a koty wystawiła za drzwi.

Totalnie zdezorientowane, wyziębione i głodne rozpoczęły rozpaczliwą próbę powrotu. Wystawały godzinami pod oknami i miauczały. Głośno i przeraźliwie miauczały. Dni miały, koty płakały cały czas, nie poddając się, ogrzewając się pod maskami parkujących na chodniku samochodów, wracały pod dom miauczeć dalej. Niestety, kocie miauczenie nie zrobiło żadnego wrażenia na nowych właścicielach domu. Zrobiło za to wrażenie na sąsiadce, której serce pękało od rozpaczliwych miauków porzuconych zwierząt.

Koty zostały przez nią złapane i zaproszone na kilka dni w ciepłe miejsce. Grzeją się w korytarzu, mają miskę pełną, ale zostać na dłużej nie mogą. To bardzo awaryjna opcja wynikająca raczej z desperackiego ludzkiego odruchu chęci pomocy, aniżeli z możliwości.

Pilnie apelujemy o miejsce dla nich. O dom tymczasowy lub dom stały dla dwójki przerażonych zwierząt, którym człowiek zgotował bezdomność…

Płeć i wiek kotów nie została jeszcze określona.