Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

13 grudnia 2021 r.

Przyjaciele!

Jak widzicie, od 5 dni więcej tu nas, niż zwierząt!

Wszystko za sprawą obchodów 10-lecia fundacji, które to święto zdecydowaliśmy się obchodzić nietypowo – nagrywając film/pamiątkę o naszej działalności.

Przez ostatnie 5 dni wrzucaliśmy zajawki, których zadaniem było zaciekawić Was i zachęcić do oglądania dzisiejszej premiery.

No i powoli nadchodzi ten moment – o 12:00, w samo południe, na naszym kanale YouTube odpalimy pełnometrażowy, godzinny film o wolontariuszach Fundacji Głosem Zwierząt.
To zdjęcie przewija się w prologu – zostało zrobione podczas naszej prywatnej małej celebracji 10-lecia fundacji we wrześniu. Niestety, okres pandemii i obostrzeń spowodował, że nie możemy zorganizować wielkiej gali dla Przyjaciół i Darczyńców fundacji… ale w zamian za to oddajemy w Wasze ręce film o tym, co robimy.

𝗙𝗶𝗹𝗺 𝗼 𝗙𝗚𝗭 to godzinna produkcja oparta na serdecznych rozmowach z wolontariuszami. Dzięki niej poznacie nas bliżej. Dowiecie się jak funkcjonuje dział psi, dział koci i zarząd fundacji. Spotkacie wolontariuszy w schronisku, w kociarni i podczas „kociej łapanki”. Posłuchacie o naszych codziennych smutkach i radościach. Poznacie fundację w liczbach – dowiecie się ile pieniędzy uzbieraliśmy przez 10 lat i ilu zwierzętom pomogliśmy!

Ten film to dla nas cudowna pamiątka, a dla Was 𝗽𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲̨𝗸𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲. Chcemy, żebyście poznali bliżej organizację, której kibicujecie, której pomagacie, na rzecz której organizujecie zbiórki i akcje pomocowe. Poznajcie osoby, od których przygarniacie zwierzęta, które odwiedzają Was podczas zapoznań przed-adopcyjnych, z którymi korespondujecie mailowo i rozmawiacie telefonicznie. Zapraszamy Was do naszego świata, do świata Fundacji Głosem Zwierząt!

Rozpoczynamy wielkie odliczenie! Bądźcie z nami, oglądajcie, komentujcie. Dajcie znać co myślicie.  Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu możemy działać i walczyć o lepszy los tych istot, które tego wsparcia potrzebują.

A dla zabicia czasu… trochę historii FGZ poniżej!

Fundacja Głosem Zwierząt powstała w 2011 roku w Poznaniu. Jej fundatorką była Małgorzata Prokopowicz – do dziś dobry duch fundacji, którą serdecznie przy tej okazji ściskamy!

Zaczynałyśmy jako niewielki, kilkuosobowy skład skupiony wokół przytuliska w Dopiewie, w którym mieszkało kilka psów. Dziś, jesteśmy organizacją pożytku publicznego zrzeszającą około 40 czynnie działających wolontariuszy oraz drugie tyle osób pomagających w inny sposób. W chwili obecnej pod naszą opieką przebywa ponad 150 zwierząt, psów i kotów! Przez te 10 lat nie zmieniło się jednak jedno – nikt z członków fundacji i wolontariuszy nie pobiera opłat za pracę na rzecz organizacji i jej podopiecznych.

Wszyscy pomagamy, bo chcemy!