Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

5 grudnia 2021 r.

Winnie jest młodziutkim, około 8 miesięcznym psem w typie owczarka maremma. Zgodnie z panującym w południowych Włoszech zwyczajem, został najprawdopodobniej porzucony jako szczenię i postawiony w sytuacji bez wyjścia. Nauczył się życia na ulicy i zdobywania pożywienia na wysypisku śmieci, jednak ten tryb życia – mimo bezsprzecznej zalety, jaką jest pełna wolność – ma swoje wady i nikogo nie rozpieszcza. Opiekunka Winniego znalazła go nieopodal wysypiska w opłakanym stanie – był wychudzony i odwodniony. W domu doszedł do siebie i dzisiaj jest już w bardzo dobrej kondycji. Poszukiwania dla niego domu we Włoszech trwały 1,5 miesiąca, ale okazały się bezskuteczne, a niestety nie może dłużej zostać u swojej opiekunki ze względu na jej tryb pracy. Postanowiliśmy pomóc temu kochanemu dzieciakowi i zabrać go do Polski.

Udało nam się znaleźć dla Winniego super dom tymczasowy, w którym na pewno szybko dojdzie do siebie po ciężkiej podróży i będzie miał szansę oswoić się z nową sytuacją. Winnie zamieszka w bardzo cichej, wiejskiej okolicy, pozbawionej miejskich hałasów i zgiełku, w towarzystwie dobrych ludzi, którzy dołożą wszelkich starań, aby chłopak poczuł się dobrze i bezpiecznie.

Jedynym problemem są jak zawsze koszty. Podróż Winniego z południa Włoch do Polski kosztuje 500 euro, a on sam ma już zupełnie pustą skarbonkę, wszystko co miał wydał we Włoszech wcześniej na leczenie, a ostatnio na przygotowanie się do podróży – jest zachipowany, zaszczepiony i odrobaczony. Ta podróż to dla niego wielka szansa, mimo wielu starań nie udało się znaleźć dla niego opieki we Włoszech, udało się to natomiast w Polsce. Pomóżcie nam w opłaceniu podróży Winniego, który jedzie po nowe, lepsze życie.
BARDZO PROSIMY O POMOC!