Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

22 lutego 2022 r.

Przygarnij kota z Fundacji Głosem Zwierząt!
Dlaczego od nas? Bo mamy ich dużo.

Ale jest też kilka innych korzyści:

  • Adoptując kota od nas nie dostajesz kota w worku! Dostajesz zwierzaka wraz z całym pakietem informacji o nim. Nasze zwierzaki są pod stałą opieką weterynarzy i wolontariuszy, co oznacza, że są przebadane, ich stan zdrowia jest znany, a co najważniejsze – znamy ich usposobienie, upodobania i potrzeby i z chęcią Ci o nich przed adopcją opowiemy.
  • Proces adopcyjny jest przyjazny! Tak, mamy kilka wymagań wynikających z troski i odpowiedzialnego podejścia do adopcji, lecz przez 10 lat udało nam się znaleźć ponad 2000 odpowiedzialnych domów dla naszych podopiecznych, co pokazuje, że strach (dotyczący procedur) ma wielkie oczy, a kota z fundacji można bez większych problemów adoptować.
  • Jesteśmy z Wami również po adopcji! Jeśli masz jakiekolwiek problemy po-adopcyjne z podopiecznym, czy to zdrowotne czy behawioralne, chętnie pomagamy! Nie zostawiamy Was samych z problemami, bo bardzo nam zależy na szczęściu i zdrowiu naszych byłych podopiecznych. Nie zostawiamy Was samych z kłopotami.
  • Stajesz się członkeim fajnej społeczności „Adopciaków FGZ”. Mamy grupę na której dzielimy się zdjęciami i przygodami zwierzaków zaadoptowanych z naszej fundacji. Radzimy się wzjajemnie w sprawach pielęgnacji, żywienia, spotykamy się na eventach. Patrz punkt wyżej: nie jesteś po adopcji sam z kocimi zagwostkami.
  • Mamy kotów do wyboru do koloru! Marzy Ci się kotek towarzyski, młody i zabawowy, a może spokojny starszy towarzysz wieczorów przed kominkiem? A może chcesz uratować najbiedniejszego kota, niepełnosprawnego, najstarszego lub najbardziej wystraszonego? Mamy je wszystkie.
  • Ratujesz życie. Kupując kota z hodowli, napędzasz rynek rozmnażania kotów w celu ich sprzedaży. Światu nie są potrzebne kolejne koty. Schroniska pękają w szwach od zwierząt, które już przyszły na świat i nie mają domu. Większość z nich nigdy nie znajdzie domu i umrze w samotności, bo domów dla nich jest zbyt mało. Cytując Panią Dorota Sumińska „dopóki w schroniskach jest przynajmniej jeden pies lub kot, nie mamy moralnego prawa rozmnażać kolejnych zwierząt”.
Pod opieką naszej fundacji jest w tej chwili około 80 kotów. Mamy koty w kociarni w Poznaniu, w kociarni w schronisku w Dopiewie i w domach tymczasowych.

Przekonaliśmy Cię?

Wypełnij ankietę adopcyjną i działamy!

Nie kupuj, adoptuj!