Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

21 marca 2022 r.

Wenka oraz siostry Hana i Lena to nasze trzy najnowsze podopieczne, które przyjechały wczoraj nad ranem z ogarniętej wojną Ukrainy.

🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦

Wszystkie trzy pokonały bardzo długą drogę, trafiając do naszego schroniska po dwudniowej podróży spod samego Kijowa. Ich przyjazd stał się możliwy dzięki przychylności władz Gmina Dopiewo – strona oficjalna oraz współpracy naszych wolontariuszy z wolontariuszami fundacji Viva. Nie było łatwo, po drodze pojawiały się utrudnienia, ale ostatecznie transport doszedł do skutku i suczki są już bezpieczne pod naszą opieką. Wszystkie są bardzo zmęczone i zdezorientowane, ale jednocześnie bardzo pragną kontaktu z człowiekiem i szybko nabierają zaufania.

Wenka radzi sobie lepiej niż dwie pozostałe dziewczynki, które na razie nie do końca umieją chodzić na smyczy, ale nie jest to coś, z czym miałyby sobie nie poradzić. Wszystkie wyglądają na zdrowe, jedynie Wenka (czarna suczka) jest wychudzona, ale na pewno szybko nadrobi brakujące kilogramy. Wenka ma niecały rok i jest odrobinę starsza od sióstr, które mają orientacyjnie dziewięć miesięcy. Wszystkie suczki są bardzo miłe dla otoczenia, w tym również dla psów, potrzebują trochę czasu, żeby oswoić się z nową dla siebie sytuacją i odpocząć po wyczerpującej podróży. Mamy nadzieję znaleźć dla nich najlepsze domy. Będziemy wdzięczni za każde udostępnienie!

Te dzielne dziewczynki już tyle przeszły, zasługują, żeby jak najszybciej opuścić schronisko.
Kontakt w sprawie adopcji: 663 235 754
Dziewczynki przebywają pod Poznaniem.