Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

21 marca 2022 r.

Wenka oraz siostry Hana i Lena to nasze trzy najnowsze podopieczne, które przyjechały wczoraj nad ranem z ogarniętej wojną Ukrainy.

?? ?? ??

Wszystkie trzy pokonały bardzo długą drogę, trafiając do naszego schroniska po dwudniowej podróży spod samego Kijowa. Ich przyjazd stał się możliwy dzięki przychylności władz Gmina Dopiewo – strona oficjalna oraz współpracy naszych wolontariuszy z wolontariuszami fundacji Viva. Nie było łatwo, po drodze pojawiały się utrudnienia, ale ostatecznie transport doszedł do skutku i suczki są już bezpieczne pod naszą opieką. Wszystkie są bardzo zmęczone i zdezorientowane, ale jednocześnie bardzo pragną kontaktu z człowiekiem i szybko nabierają zaufania.

Wenka radzi sobie lepiej niż dwie pozostałe dziewczynki, które na razie nie do końca umieją chodzić na smyczy, ale nie jest to coś, z czym miałyby sobie nie poradzić. Wszystkie wyglądają na zdrowe, jedynie Wenka (czarna suczka) jest wychudzona, ale na pewno szybko nadrobi brakujące kilogramy. Wenka ma niecały rok i jest odrobinę starsza od sióstr, które mają orientacyjnie dziewięć miesięcy. Wszystkie suczki są bardzo miłe dla otoczenia, w tym również dla psów, potrzebują trochę czasu, żeby oswoić się z nową dla siebie sytuacją i odpocząć po wyczerpującej podróży. Mamy nadzieję znaleźć dla nich najlepsze domy. Będziemy wdzięczni za każde udostępnienie!

Te dzielne dziewczynki już tyle przeszły, zasługują, żeby jak najszybciej opuścić schronisko.
Kontakt w sprawie adopcji: 663 235 754
Dziewczynki przebywają pod Poznaniem.