Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

3 marca 2022 r.

Przyjaciele!

Od kilku dni bijemy się z myślami i targają nami emocje. Rosyjska agresja na Ukrainie wywróciła świat do góry nogami. Za naszą granicą umierają ludzie i zwierzęta. Od tygodnia panuje w kraju wielka, piękna mobilizacja zwykłych ludzi dla ofiar wojny. Nie znamy nikogo w swoim otoczeniu kto od czwartku nie pomagałby w jakiś sposób Uchodźcom. Per analogia, podobnie w świecie zwierząt. Takiej mobilizacji i chęci pomocy zwierzętom domowym nie widzieliśmy nigdy w historii. Ilość deklaracji domów stałych i tymczasowych – wolnych dla zwierząt z Ukrainy jest znacznie większa niż samych zwierząt póki co zwiezionych do Polski. My też zadeklarowaliśmy możliwość przyjęcia kilku zwierząt do schroniska w Dopiewie i czekamy na ewentualny transport.

W związku z tą wyjątkową sytuacją, od tygodnia zastanawiamy się czy uruchamiać nasz od dawna planowany na kwiecień (i tak przez Was lubiany!) charytatywny kiermasz książek na rzecz naszych zwierząt, czy to dobry moment… Podjęłyśmy jednak decyzję, że musimy działać dalej! Nasz świat się nie zatrzymał w miejscu, nasze zwierzęta nadal chorują, kichają, kaszlą, potrzebują wsparcia, nasze rachunki nadal rosną, a wpłaty maleją.
Mamy pod opieką ponad 120 zwierząt, których utrzymanie (w tym większość kosztów to leczenie) kosztuje łącznie około 40 000 zł miesięcznie. Inflacja, Polski Ład, to wszystko spowodowało, że mamy coraz mniej wpłat, a nasza „popularność” spowodowała, że mamy coraz więcej zgłoszeń. I to się od tygodnia nie zmieniło. A w zasadzie zmieniło się na gorsze. Od tygodnia nasze zbiórki przestały być zasilane, ale nasi podopieczni nie przestali wymagać pomocy. Zgłoszeń mamy tyle samo.
Kochani, mamy wielką nadzieję, że zrozumiecie naszą motywację i dołączycie do kiermaszu! Każdy kto zna to piękne weekendowe święto „książki i zwierząt” wie jak ono wspaniale łączy i jednoczy w pomocy i … możliwości upolowania fajnych okazji książkowych!

Mobilizujemy się więc i organizujemy to wyczekiwane przez całą pandemię wydarzenie, które pozwala nam działać dalej, leczyć i utrzymywać nasze zwierzaki.

Dołączcie do wydarzenia, na nim znajdziecie pełne info:
– jak można podarować książki na kiermasz
– jakie książki można podarować
– jak można pomóc w inny sposób (np. transportowo)
– kiedy można przyjść na kiermasz i wesprzeć nasze bezdomniaki

Bądźcie z nami. My chcemy być z Wami!