Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

7 kwietnia 2022 r.

Karim jest młodym, około 3 letnim psem w typie owczarka niemieckiego. Jest miły i delikatny w stosunku do ludzi, chętnie wychodzi na spacery z wolontariuszami, z którymi szybko zawiera znajomość, a oni zakochują się w nim po uszy.

Psy nie stanowią dla Karima żadnego problemu w życiu, ma do nich stosunek pozytywny, graniczący z obojętnym – po prostu nie robią na nim żadnego wrażenia, taki to już fajny typ. Może zamieszkać z innym, miłym psem. Pomimo tego, że jest niewidomy, radzi sobie doskonale w otoczeniu – nie wpada na przeszkody ani nie traci orientacji w terenie, zachowuje zimną krew i spokojnie spaceruje węsząc tam, gdzie najdzie go ochota. Karim dał się także poznać jako bardzo kulturalny i spokojny pasażer samochodu oraz jako zrównoważony pacjent, kiedy był na badaniu u okulisty. Bez wątpienia trudno o drugiego takiego, jak on. Karim ceni sobie ciszę i spokój, uwielbia spacerować w luźnym tempie po lesie i łąkach, wycisza się wtedy i odzyskuje niezbędną do życia równowagę. Chcielibyśmy, aby zamieszkał w okolicy atrakcyjnej z psiego punktu widzenia, blisko zieleni i natury, a możliwie daleko od miasta i związanego z nim hałasu.

Karim zasługuje na to, żeby żyć bez stresu nierozłącznie związanego z ciągle zmieniającym się miastem. Utrata wzroku jest w jego przypadku nieodwracalna, ale oprócz tego Karimowi nic nie dolega, jest zdrowy i w dobrej kondycji, ma aktualne szczepienia i jest zabezpieczony przeciwko pasożytom. Przed adopcją zostanie wykastrowany. Dla każdego psa pobyt w schronisku jest ogromnym stresem, a trudno sobie wyobrazić czym jest dla psa niewidomego.

Bardzo pilnie szukamy dla niego domu!
Kontakt: 663 235 754, paulina@glosemzwierzat.pl
Prosimy o udostępnianie