Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy

31 maja 2022 r.

Benio jest uroczym psim seniorem, który czeka na swoją szansę w jednym z naszych domów tymczasowych w Poznaniu. Poznaliśmy go w miejskim schronisku w Białogardzie, w którym nie miał widoków na poprawę swojego losu. Nikt nie zwraca uwagi na takie psy: stare, zmęczone, pospolite, niczym się nie wyróżniające.
Taki pies nie nada się przecież na prezent dla dziecka, niczego nie przypilnuje, a do domu nie ma co go wpuszczać, bo pewnie nie jest nauczony czystości i już się nie nauczy bo jest stary. Wszyscy chcą adoptować psy młode i ładne, brzydkim i starszym nie poświęca się już tyle uwagi.
Tymczasem Benio mając to wszystko w nosie przyjechał do dużego miasta i postanowił sprawdzić jak to jest, nie wykluczając przy tym możliwości kolejnej przeprowadzki, tym razem do domu stałego. Nie w jego zwyczaju jest się poddawać. Lubi też udowadniać niedowiarkom, że stary pies jest równie dobry, jak każdy inny. Jazdę samochodem zniósł zupełnie bez stresu, spacer ulicami miasta nie zrobił na nim najmniejszego wrażenia, a o życiu w mieszkaniu nawet nie ma co wspominać, bo w tej dziedzinie okazał się być ekspertem. Słowem, nie ma z nim żadnych problemów. A do tego jest wielkim fanem przytulania i głaskania, każda nowo poznana osoba to świetna okazja do miziania. Okazał się też miłośnikiem kanapy. Kto wie, może uda nam się trafić na ludzi, którzy zobaczą w nim swojego przyjaciela i podarują mu nowy dom na jesień jego życia? Zrobimy, co się da, by tak było.
Benio wcześniej był w schronisku, w którym odbyła się interwencja i zostały zabrane wszystkie psy. Stamtąd trafił do innego schroniska, a potem jeszcze innego… Bardzo byśmy chcieli żeby wreszcie znalazł swój dom, taki do końca jego życia. Benio jest w Poznaniu, ale w razie potrzeby wszędzie go dowieziemy. Jest nieduży – waży ok. 15 kg.
Kontakt: 506 907 047, paulina@glosemzwierzat.pl