Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

22 maja 2022 r.

Wiecie, że dziś przypada Światowy Dzień Praw Zwierząt? Od 2011 roku wraz z innymi organizacjami walczymy o polepszenie warunków zwierząt w Polsce. I choć w tym kraju zmiany zachodzą mozolnie, największym wzywaniem wydaje się być nie tylko zmiana przepisów, ale przede wszystkim ich konsekwentne egzekwowanie. Martwe przepisy to ogromna bolączka polskiego systemu… Nie poddajemy się jednak i staramy się pilnować praw zwierząt chociaż w najbliższym otoczeniu, nieustannie przypominając urzędom o ich obowiązkach w zakresie realizowania ustawy o ochronie zwierząt. I taką myśl podajemy Wam dalej. Walczcie lokalnie, zacznijcie od porządkowania terenu wokół siebie. Naciskajcie na urzędy w swoim miejscu zamieszkania, na straże gminne i miejskie, na policję, by realizowali obowiązki nałożone przez ustawodawcę i reagowali, gdy prawa zwierząt są łamane. W ten sposób zatoczymy coraz szersze kręgi, a w końcu te zbiory się na siebie nałożą tworząc kraj przyjaznym zwierzętom. O tym marzymy i tego i sobie i Wam życzymy!
Pamiętajcie, że walka o prawa zwierząt jest o tyle trudna, że one same o siebie nie zawalczą. Nie zbudują lobby, którego naciski spowodują zmiany systemowe. W nas nadzieja na ich lepsze jutro. Bądźmy głosem zwierząt!
(Zdjęcia pochodzą z marszu pod Sejmem w Warszawie – w walce o wdrożenie nowelizacji do ustawy o ochronie zwierząt w 2011 roku)
Jeśli to co robimy jest Ci bliskie, wesprzyj nasze działania:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/naszezwierzeta