Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

2 maja 2022 r.

Historia z cyklu „wolontariusze na wakacjach w Mielnie”…
Zasada nr 1 każdego wolontariusza brzmi – nie wychodź z domu, gdy nie musisz. Zasada nr 2 – jak już wyjdziesz, nie rozglądaj się naokoło, bo na pewno natrafisz na zwierzaka w potrzebie. Zasada nr 3 – jak już wyjdziesz z domu i natrafisz, no trudno – nie możesz przejść obojętnie- zorganizuj sensowną pomoc.

Pod apartamentowcem Dune w Mielnie naszą wolontariuszkę przywitało stado 7 kotów. Niesterylizowane, chore. Dokarmiane przez sympatycznych dozorców, którzy wszystkie napiwki i część pensji przeznaczają na kocią karmę. No i jednym dzień upłynął na plażowaniu, innym na szukaniu pomocy dla kotów. A jak wiadomo, im mniejsza gmina, tym ciężej o pomoc z urzędu dla kotów. Gdyby po ulicach biegały bezdomne psy, pomoc nadeszła by od razu, bo wałęsające się luzem psy stanowią zagrożenie dla ludzi. Ale koty? Są jak mewy. Wolno-żyjące. Muszą sobie radzić same.

Te sobie średnio radzą, mimo, że brzuchy mają pełne. Choroby je atakują, a ciąże w stadzie nieustannie tą bezdomność pomnażają.
Na szczęście, po całym dniu walenia głową w mur udało się na miejscu znaleźć wolontariuszy działających lokalnie w mieście obok. Podejmą się pomocy, mimo, że jak większość organizacji – są zakoceni po uszy. Zobaczyli jednak zdjęcia i filmy i nagle zasada nr 3 stała się również ich problemem.  Co się zobaczyło, nie da się odzobaczyć.

Postaramy się zjednoczyć siły i pomóc tym kotom, prośba jednak do Was o wsparcie finansowe kotów z Mielna. Ani tam nad morzem, ani u nas obecnie się nie przelewa. Prosimy nawet o piątaka. Wystarczy, że 200 osób da piątaka (a nasz fanpage śledzi duuuuużo więcej osób) i mamy to!

Fundacja „Głosem Zwierząt”:
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
SANTANDER BANK
02 1090 1362 0000 0001 4341 8429
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: WBKPPLPP
tytuł przelewu: koty z Mielna