Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

8 czerwca 2022 r.

Poznajcie BALTAZARA
Baltazar zaczął pojawiać się na terenie pewnej firmy w Skórzewie. Dobry człowiek nie przeszedł obojętnie. Wypożyczył od nas klatkę łapkę chcąc złapać kocura na kastrację i wypuścić w miejscu bytowania, bo kotek nie dawał się złapać bez sprzętu. Niestety, przez kilka dni spędzonych na próbie łapania stan kota się pogorszył i okazało się, że wymaga leczenia Ostatecznie kocur trafił do schroniska w Dopiewie – w dniu przyjęcia miał kleszcze, pchły i łyse place na tułowiu.
Baltazar jest po pierwszych badaniach krwii, pobrano próbki pod kątem grzybicy – na szczęście wynik jest negatywny, bo przy grzybicy jest strasznie dużo pracy wymagające współpracy kota – nacieranie, kąpiele, itd. Kot dostał preparat na kleszcze i pchly.
Baltazar ma do usunięcia parę zębów, ale czekamy z takimi zabiegami aż zdrowotnie będzie trochę lepiej – wtedy też zrobimy kastracje.
Jesli chodzi o zachowanie to Baltazar w klatce jest bardzo miły, pozwala się miziać po główce. No nie ma z nim problemu, oswoił się z ludźmi i daje się głaskać i podawać leki.
U weterynarza jedynie pokazał charakterek i nie chciał za bardzo współpracować.
Dziś już jednak, gdy widzi człowieka w schronisku, to nawoluje, by się nim zainteresować.
Niestety, test paskowy pokazał FIV.
Czekamy na wyniki testu z krwi.
Bez względu na wynik – dom tymczasowy będzie baaaardzo potrzebny. Kocurek nie chce już wracać na wolność.