Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

30 czerwca 2022 r.

Karolek trafił do schroniska jakiś czas temu, będąc kolejnym z niekończącej się listy starych i niechcianych psów, wyrzucanych na ulicę, gdy skończy się ich użyteczność, gdy zaczynają słabnąć i chorować. Zanim stracił jakąkolwiek wartość dla swojego „pana” Karolek nie wiódł raczej dobrego życia.
Choć jest miłym i pogodnym psem, to żyje sam sobie, jakby nigdy nie poczuł, że człowiekowi może na nim zależeć, że ktoś chce spędzić z nim czas i go pogłaskać.
Przywykł do tego, że każdy podchodzi do niego z obojętnością. Przywykł, że w życiu nie spotyka go to, na co zasłużył. A bez wątpienia zasługuje na kochający dom, spacery, miłych przyjaciół, dobre jedzenie i opiekę lekarską. Jest psem równie dobrym, jak każdy inny, choć młodość ma już dawno za sobą. Karolek lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, czuć pod łapami ziemię i miękką trawę. Chętnie wychodzi na spacery na łąkę, ciesząc się na swój sposób z tej odrobiny swobody, którą jesteśmy w stanie mu zapewnić. Jego towarzystwo jest bardzo przyjemne nie tylko dla ludzi, Karolek jest bowiem równie miły i sympatyczny także dla innych psów, jak i kotów, jest po prostu uosobieniem psich cnót.
Mamy nadzieję, że spotka go w życiu jeszcze coś dobrego, że uda nam się znaleźć dla niego prawdziwy dom… To dobry i miły pies i nie pozwolimy, by odszedł zapomniany w schronisku. Na razie, choć sprawa wydawała się początkowo beznadziejna i zaczynaliśmy powoli wątpić w to, czy uda nam się coś zrobić dla Karolka, to jednak udało się znaleźć dla niego miejsce! Nasz kochany seniorek nie musi już siedzieć w schronisku, od dzisiaj nie jest już ograniczony ciasnym, betonowym boksem i zazna w końcu dobrego życia.
Dzięki temu, że pani Elżbieta postanowiła wesprzeć naszą fundację w pokryciu kosztów utrzymania Karolka, mogliśmy zawieźć go do domowego hotelu dla psów, gdzie będzie mógł w końcu normalnie funkcjonować w towarzystwie swoich opiekunów i innych, zrównoważonych psów.
Karolek zamieszkał w domu, przy którym ma do dyspozycji duży ogród, gdzie uwielbia zarówno leżakować, jak i buszować, a do tego będzie chodził na codzienne spacery, dzięki czemu poprawi swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Od pierwszej chwili w nowym miejscu potwierdził jak świetnym jest psem – kulturalnym i nienachalnym w stosunku do innych psów, miłym dla ludzi, a w domu grzecznym i spokojnym. Dzięki codziennej, profesjonalnej opiece mamy teraz szansę zadbać o zdrowie Karolka, zrobimy mu niezbędne badania i dopilnujemy, żeby już nigdy mu niczego nie brakowało.
Kto wie, może nawet uda nam się znaleźć dla niego nowy dom?
Kontakt: 506 90 047, paulina@glosemzwierzat.pl
Prosimy o pomoc w diagnozowaniu i leczeniu naszego seniorka:
Fundacja Głosem Zwierząt
02 1090 1362 0000 0001 4341 8429
Z dopiskiem: Karolek