Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

1 czerwca 2022 r.

????????? ??? ? ???????? ????? ????????????? ?? ???ł??? ???̇???́?!
Kociarnia na poznańskim Grunwaldzie to miejsce, w którym przebywa część kotów będących pod opieką Fundacji Głosem Zwierząt. Od lat prowadzimy system codziennych dyżurów w kociarni, by każdego dnia koty otrzymały porcję leków i żarełko oraz miały posprzątane. W tej chwili mamy dziury w grafiku, które łatamy systemem „kto dziś może?”, ale tak długo nie uciągniemy.
Potrzebujemy deklaracji i stałych dyżurujących na trzy konkretne dni tygodnia – poniedziałek, wtorek i niedzielę.
Jak jest na dyżurach?
Zdjęcie po lewej prezentuje oczekiwania, zdjęcie po prawej rzeczywistość.
Jest chaos w klatkach, wszechobecny smrodek, kupa kłaków i gdy kociarnia jest pełna – to jest na prawdę sporo pracy. Koty nie współpracują, chcą się bawić lub przytulać, a część nie lubi/nie zna ludzi. Większość przewraca miski z wodą zaraz po posprzątaniu, część załatwia się na legowisko zamiast do kuwety. A w zamian… w zamian koty skaczą nam po głowie.
Opis celowo nie koloryzuje zadania, by wolontariusz wiedział, że nie pisze się na 30 minut głaskania kotów. Pisze się na odpowiedzialne zadanie opieki nad żywymi stworzeniami.
Oprócz tego zapisuje się do bardzo fajnej ekipy dziwnych ludzi, którzy tak na prawdę to bardzo lubią gdy im koty skaczą o głowach.
Jeśli ten opis Cię nie zniechęca, a rozczula, to jesteś jednym z nas, tylko jeszcze o tym nie wiesz! Joint the FGZ team NOW!
Tu znajdziesz ankietę do wypełnienia: