Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

16 lipca 2022 r.

Gdy przestają działać nerki u kota, schemat działania jest zawsze ten sam… zaczyna się kupowanie czasu.
Czas kupuje się za złotówki – wymieniając je na weterynaryjne karmy dla nerkowców, konsultacje u nefrologów, leki, a z czasem kroplówki tzw. płukanki.
To ile tego czasu udaje nam się kupić zależy od wielu czynników… czy niewydolność nerek jest ostra czy przewlekła, od ogólnego stanu zdrowia kota, dotychczasowych przejść i wieku.

Jednak czegokolwiek byśmy nie zrobili, ile czasu nie kupimy, dochodzimy do etapu, w którym choroba zyskuje przewagę. Mocznik zatruwa organizm i już płukanie nie pomaga… kot traci kontakt z rzeczywistością i zaczyna się cierpienie. Wtedy możemy zrobić tylko jedno. Przestać.

Ogromnym przywilejem człowieka w opiece nad zwierzętami jest możliwość złagodzenia cierpienia. Zakończenia go w sposób humanitarny. Mimo, że ciężko nam jest w danym momencie pogodzić się ze stratą i targani emocjami przywilej ten odbieramy jako porażkę w walce z czasem – to jednak patrząc z dystansu wiemy, że możliwość zakończenia cierpienia jest zawsze dobrą decyzją. Wczoraj musieliśmy znów podjąć tą decyzję.

Dla Sierki zakończył się czas na ziemi. Rozpoczął się jej czas w krainie wiecznych łowów. Tam nic nie boli, tam aniołowie drapią pod bródką, tam można mruczeć do woli, biegać za piórkami i wylegiwać się w promieniach słońca.

Dobranoc Sierko. Do zobaczenia za Tęczowym Mostem 🙁