Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

9 sierpnia 2022 r.

Adaś bardzo potrzebuje domu tymczasowego.

Kocurek jest FIV plus, co oznacza słabą odporność i brak możliwości powrotu „do natury”. Wypuszczenie go na dwór byłoby dla niego równoznaczne z rychłą śmiercią. Adaś dostał w życiu drugą szansę, chcemy zapewnić mu bezpieczeństwo, miłość i zdrowie w wymarzonym domu, na długie lata. Zanim jednak to stanie się możliwe, Adaś bardzo potrzebuje domu tymczasowego, w którym będzie mógł się bardziej otworzyć. W naszej kociarni nie ma ku temu warunków.

Adaś jest kotem nieśmiałym, nie jest ani przebojowy, ani nawet odważny. Jakby nie chciał nikomu przeszkadzać i absorbować swoim życiem. Gdy jednak wolontariusz go głąszcze – odpływa… Bardzo lubi spokojny i delikatny kontakt z człowiekiem. Miziany zamyka oczy i wywraca się na plecki. Sam jednak boi się zainicjować kontakt, a my jesteśmy w kociarni zbyt rzadko, by dać mu czas, którego potrzebuje.

Pobyt w domu tymczasowym dałby mu szansę na przyzwyczajenie się do świata ludzi, hałasów dnia codziennego, domowej krzątaniny. Zanim znajdzie dom stały, powinien dostać szansę ośmielenia się do życia z ludźmi, by przestał zamieniać się w niewidzialny mebel, a odważył się być pełnoprawnym członkiem rodziny.

Jeśli poruszyła Cię historia nieśmiałego Adasia, zapraszamy na naszą stronę, gdzie przeczytasz czym jest „dom tymczasowy” i jak można nim zostać: