Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy

17 sierpnia 2022 r.

Kilka słów o naszej Leyli od jej opiekunki z domu tymczasowego. Przypominamy, że malutka cały czas rozgląda się za domem stałym!

„Poznajcie Leylę!

Ta przeurocza, wiecznie uśmiechnięta panienka przebywa u nas w domu tymczasowym i szuka wspaniałego domu stałego.
Leyla jest psem bezproblemowym, totalnie zakochanym w człowieku. Uwielbia się przytulać (i dawać buziaczki), świetnie reaguje na swoje imię, dzięki czemu chodzenie bez smyczy nie jest problemem. Nie boi się samochodów, rowerów ani nawet pociągów. Konie ją fascynują i najchętniej zaprosiłaby je do zabawy.

Dogaduje się z psami, lubi się bawić, co czasem tak ją pochłania, że zdarza jej się nie odczytać sygnału drugiego psa, że już wystarczy. Chwilę mieszkała z 6 kotami, garnie się do dzieci (na spacerach obraca się za nimi, ładnie się bawi ze starszymi dziećmi) – jak widać Leyla to po prostu pies idealny! 

Ponadto jest bardzo delikatna, nawet gdy się czegoś wystraszy (np. obcinanie pazurków u weta), bardzo się stara nie zrobić człowiekowi krzywdy.
W domu pięknie odpoczywa (zasypia w ekspresowym tempie, a przez sen robi genialne miny), całkiem nieźle jeździ autem – z początku trochę się bała, bo nie przepada za małymi przestrzeniami, ale gdy tylko stwierdziła, że auto zabiera ją w fajne miejsca, zaczęła sama do niego wskakiwać.

Nie znamy za bardzo jej historii, poza tym, że ok. 2 miesiące była w schronisku w Zachodniopomorskim, jednak z jej zachowania wynika, że nie doznała krzywdy od człowieka.

Mała jest bardzo energiczna, nowy właściciel oprócz miłości i wsparcia będzie musiał zapewnić jej minimum 1 długi, ok. godzinny lub dłuższy, spacer dziennie. Dzięki temu emocje nagromadzone w małym piesku znajdują ujście, co pozwala uniknąć sikupy i wybuchających przedmiotów w domu.

Więcej o Leyli:

  • ok. 2 lata
  • 9 kg
  • szczepienia
  • odrobaczenie
  • zabezpieczenie przed kleszczami
  • sterylizacja

Kontakt z sprawie adopcji:
pani Paulina Juszczak, z fundacji Fundacja Głosem Zwierząt, nr tel. 506 907 047″