Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

20 sierpnia 2022 r.

W sezonie, czyli od kwietnia do października – takie prośby dostajemy średnio trzy razy dziennie. Niesterylizowane bezdomne koty rozmnażają się na potęgę, czasem i trzy razy w roku. Każda kotka może mieć około 5 kociąt, a jeśli większość z nich to kotki, to te kociaki mogę tego samego roku urodzić swoich pięć…

To jest niesamowite jak na przestrzeni lat ilość zgłoszeń się nie zmienia. Od 11 lat działamy, jak i setki fundacji i organizacji w Polsce, sterylizując koty bezdomne i wolno-żyjące, a statystyki zgłoszeń ani drgną… Nadal codziennie zgłoszenia, codziennie porody, choroby, wypadki.

To zgłoszenie nie różni się niczym od innych – na terenie firmy w Zakrzewie w @Gmina Dopiewo – strona oficjalna bezdomna kotka okociła się i wychowuje kolejne pokolenie bezdomniaków. Płeć nieznana (imiona nadane przypadkowo, dla rozróżnienia), zwierzęta uciekają przed człowiekiem, co utrudnia łapanie, a co za tym idzie determinację płci, zabranie do lekarza i znalezienie domów. Dlatego zgłaszający nie może zrobić nic więcej niż poprosić fundację o pomoc. Tym razem zgłaszający ma szczęście, akurat zwolniło się u nas miejsce i pomożemy.

To jednak wyjątkowa sytuacja, z reguły musimy odmawiać. Ściany nie są z gumy, konto w tym roku świeci pustkami. To stado jednak dostanie szanse na nowe życie. Trzymajcie kciuki za ich dalsze losy i przede wszystkim – sterylizujcie i kastrujcie!
I pomagajcie fundacjom, które starają się jak mogą odmieniać losy tych małych stworzeń na lepsze.