Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

16 sierpnia 2022 r.

Update dla miłośników Gruszki!

Grusia od piatku jest w DT (domu tymczasowym), który docelowo ma byc DS (domem stałym). Warunkiem tej adopcji będzie pozytywny wynik sprawdzenia czy Kamyk (kot rezydent) i Gruszka się dogadają. Póki co, jeszcze trwa izolacja. Wczoraj Gruszka pierwszy raz podeszla pod drzwi swojego pokoju i chciała czmychnąć na zewnątrz, co uważamy za wielką sprawę. Jest totalnie spragniona głasków i czułości, więc jej opiekunka spędza dużo czasu w pokoju Grusi – jak pisze „głównie leżymy koło siebie i ja miziam, ona mruczy”.

Trzymajcie mocno kciuki za socjalizacji Grusi. Wiele w życiu przeszła, sporo przygód weterynaryjnych (choć ona pewnie nie użyła by słowa „przygoda”, a „tortury”) i mamy nadzieję, że polubi Kamyka i wykorzysta te światełko w tunelu.

Jeśli jesteś na etapie rozważania „dokocenia” tj. chciałbyś zaadoptować kota, ale nie masz pewności jak ułoży się jego relacja z obecnym rezydentem, możesz również rozważyć start w charakterze domu tymczasowego. Jeśli się nie uda, szukamy domu stałego dalej, a jeśli się uda to…

Poczytaj o domach tymczasowych fundacji: