Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

23 stycznia 2023 r.

POST GRZECZNOŚCIOWY
Kochani tak bardzo chcielibyśmy pomóc każdemu z naszych mniejszych braci.
niestety rzeczywistość każe nam postępować rozważnie i z uwagi na kiepską sytuację finansową, nie możemy wziąć pod opiekę kolejnych kotów
A jest ich 9….
Oto wiadomość jaką otrzymaliśmy w zeszłym tygodniu:
„Szanowni Państwo,
piszę z prośbą o pomoc w znalezieniu miejsca dla 9. kotów mojej cioci, która zmarła nagle w czerwcu 2021.
Do tej pory miały zapewnioną w miarę dobrą opiekę dzięki sąsiadowi, jednak jego możliwości się kończą. To starszy człowiek z chorym sercem i nie wiadomo jak długo jeszcze będzie w stanie kotów doglądać.
Koty mieszkają ok. 100 kilometrów od Poznania w domu na wsi, który ciocia kupiła z myślą o tym, żeby koty mogły bezpiecznie wychodzić (jestem przeciwniczką wychodzenia kotów, ale ciocia była innego zdania).
Rozpaczliwie szukam dla nich miejsca, gdyż sama nie mam możliwości się nimi zaopiekować, a sprawę utrudnia fakt, że mieszkam pod Poznaniem.
Ciocia wskazała mnie jako jednego z beneficjentów polisy na życie i to z tych pieniędzy koty utrzymuję, ponieważ sama nie zarabiam najlepiej. Jeszcze trochę tych pieniędzy zostało i mogłabym je przekazać w darowiźnie na choć częściowe utrzymanie zwierząt.”
*Pluszak – urodzona około 2008 roku, ma dłuższą sierść. Jest bardzo przyjazna, w młodości bywała niemiła dla innych kotów. Teraz, z racji wieku, pacyfistka o męskim imieniu. Pochodzi z pomorza.
*Lolitka – niewiele młodsza od Pluszaka. Miała brata Lolka, ale zmarł kilka lat temu. Byli zżyci. Jest proludzkim, starszym kotem.
*Calinka – jest w okolicach wieku Lolitki (2010-2012). Bardzo miła i przyjazna. Lubi ludzi, dogaduje się z innymi kotami. Ulubione zajęcie, podobnie jak Lolitki, spanie.
*Dzidek, *Zorro, *Bolek najmłodsze z całego towarzystwa, ogłoszone w Internecie, ale niestety nikt o nich nie pyta. Mają 6-8 lat. Są mili, choć w stosunku do obcych ludzi lekko wycofani. Są sporymi kotami, na pewno powyżej 5-6 kilo, ale to tylko dodaje im uroku.
*Loluś – bardzo miły czarny kocurek
*Kropka (również czarno-biała), która jest niestety Felv+
LICZYMY NA WASZĄ POMOC
Kontakt Maria tel. 609-118-393
*fundacja nie bierze udziału w procesie adopcyjnym