Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

5 stycznia 2023 r.

Koralik trafił do nas w niecodziennych, bardzo przygnębiających okolicznościach. Porzucono go pod schroniskiem w środku nocy, pozostawiając samego bez możliwości swobodnego poruszania się, bez dostępu do wody, pożywienia i schronienia na ponad osiem godzin… Osiem godzin – tyle czasu upłynęło od przywiązania Koralika do furtki schroniska do momentu, gdy pojawił się pracownik. Co musiał czuć w tym czasie, wie już tylko on sam… Jakby tego było mało rano obok Koralika zatrzymała się inna osoba i poszła na spacer do lasu, zupełnie ignorując przywiązanego do furtki pieska…
Powód porzucenia wydaje się być oczywisty – pod ogonem Koralika, w okolicach odbytu, widoczny był duży i pęknięty już guz, który rósł ignorowany prawdopodobnie miesiącami aż w końcu stał się na tyle poważną sprawa, że właściciel Koralika postanowił podjąć niezbędne kroki, aby ułatwić sobie życie. Operacja usunięcia guza powiodła się, a zdrowiu Koralika nie zagraża obecnie żadne niebezpieczeństwo, chłopak szybko doszedł do siebie. Szybciej fizycznie niż psychicznie – dłuższy czas był bardzo smutny, zrezygnowany, straszliwie tęsknił za swoim „domem”.
Na szczęście dziś już nie tęskni, a z nadzieją patrzy w przyszłość. Koralik jest bardzo miłym, delikatnym i spokojnym pieskiem. Nie narzuca się i nie żebrze o uwagę, ale widać, że bardzo potrzebuje bliskości i ciepła. Interesuje się światem poza kratami, chciałby być jego częścią i móc go doświadczać. Na spacerach jest bardzo grzeczny i spokojny, uwielbia ciche i spokojne miejsca, w których relaksuje się i oddycha pełną piersią i zapomina o tym, co go spotkało. Lubi towarzystwo innych, spokojnych psów. Chcielibyśmy pilnie znaleźć mu dom, na początek chociażby tymczasowy, aby nie musiał spać w budzie podczas zimnych nocy. Koralik ma już kilka lat na karku, jest niedużym pieskiem, waży 9 kilogramów. Błagamy o dom dla tego cudnego malucha. Nie zasłużył na tkwienie za kratami i czekanie na powrót „właściciela”, który jak wiemy – nie wróci.
Kontakt w sprawie adopcji: 506 907 047