Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

17 stycznia 2023 r.

Aktualizacja! – Krakersik musi przejść bardzo kosztowną operację kręgosłupa. Szczegóły w opisie zbiórki, bardzo prosimy o wsparcie tego cudownego dziadeczka!
Link do zbiórki:
Krakers to nasz kolejny podopieczny okrutnie skrzywdzony przez los. Poznaliśmy go w schronisku, do którego trafił, podobnie do większości psów – z nieznaną przeszłością. Nikt się po niego nie zgłosił, w związku z czym Krakersik dołączył do licznego grona niechcianych psów, które każdego dnia czekają w schroniskowych murach na odmianę swojego losu.
Krakers – chociaż lekko zaniedbany w kwestii higieny – trafił do schroniska w dobrej kondycji zdrowotnej: był aktywny i w pełni sprawny, nie miał najmniejszych problemów z poruszaniem się, nie miał też żadnych niepokojących objawów. Jednak po kilku tygodniach pobytu w boksie z dnia na dzień przestał chodzić…
Jego stan gwałtownie się pogorszył, Krakersik nie był w stanie korzystać z tylnych łapek – wspierał się jedynie na przednich, ciągnąc tylne za sobą… Ten stan utrudniał mu nie tylko poruszanie się, ale także załatwianie potrzeb fizjologicznych. Najgorsze w tej sytuacji było to, że nie otrzymał w schronisku kompleksowej pomocy – ani właściwych badań ani planu leczenia. Gdyby szybciej otrzymał odpowiednią pomoc, być może już by chodził, a przez zwłokę do dziś walczymy o jego powrót do pełnej sprawności.
Udało nam się mu pomóc i zabrać do domu tymczasowego, gdzie właściwie po kilku dniach, przy wsparciu opiekunki, zaczął się samoczynnie rehabilitować i powoli próbować używać tylnych łapek. Zrobiliśmy mu szereg badań (krew, mocz, USG, RTG) – nie wyłączając również tomografu komputerowego z kontrastem – wprowadziliśmy suplementy oraz fizjoterapię (masaże, rehabilitację, lasero i magnetoterapię) i wraz z nim walczymy o to, by odzyskał zdrowie. Walka o Krakersika to ogromne koszty, w tym konsultacja we Wrocławiu u specjalisty neurologa, do którego właśnie w tej chwili jedzie!
Nie możemy zawieść Krakersa i dlatego zwracamy się o pomoc! Bardzo prosimy o wpłaty i udostępnianie historii Krakersika, który bardzo na nas liczy!
Fundacja Głosem Zwierząt
02 1090 1362 0000 0001 4341 8429
Z dopiskiem: Dla Krakersa
Więcej o Krakersie możecie przeczytać TUTAJ.