Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy

3 marca 2023 r.

MAURA PILNIE POTRZEBUJE DOMU TYMCZASOWEGO!
Bardzo liczymy na Waszą pomoc w znalezieniu odpowiedniego opiekuna dla kotki, która trafiła do nas w opłakanym stanie. W piątek do schroniska trafiła Maura i nikt się nie spodziewał tego, z czym się ta kotka męczy. Ludzie, do których przyszła kotka chcieli jej pomóc i przywieźli do schroniska z informacją, że ma ranę przy ogonie. Już wtedy można było wyczuć sączącą się ropę.
Długo się nie zastanawiając opiekunka zabrała ją do weterynarza i tutaj cała historia nabiera tempa, którego nikt by się nie spodziewał. Po wyczyszczeniu rany z ropy okazało się, że Maura ma głęboką ranę przy samym ogonie. Od razu pojawiły się kości oraz nerwy. Martwica, w tym ogonie, brak czucia, wychudzenie, wstrzymana czynność wypróżniania. Do dziś patrząc na nią zastanawiamy się jak długo chodziła w takim stanie i jakim cudem jest taka silna, a przy tym kochana. Zabraliśmy ją do kliniki gdzie miała mieć zdjęcia rtg by określić jak daleko sięga uraz. Maura musiała mieć amputowany cały ogon + kilka kręgów krzyżowych.
Teraz jest już bezpieczna i powoli dochodzi do siebie. W ranie pozostał dren aby wypłukać resztki sączącej się ropy.
Maura już następnego dnia po zabiegu zjadła chętnie mięsko oraz była bardzo aktywna. Co potwierdza jak bardzo jest silna i jak bardzo chce żyć. Kotka nie wygląda jakby jej przeszkadzał brak ogona. Po całym tym nieszczęściu jakie ją spotkało została dolegliwość w postaci niesamodzielnego wypróżniania się, należy 3x dziennie masażem jej pomóc. Maura oczywiście jest pacjentką godną naklejki „dzielny pacjent” i świetnie znosi podawanie leków oraz masaże brzuszka.
Co można powiedzieć o niej samej? Jest cudowna, kochana, delikatna, miła, no po prostu najlepsza!
Co się dla niej liczy? Po prostu bycie, potrzebuje czuć ludzki dotyk.
Jeśli szukasz idealnego kota to Maura właśnie na Ciebie czeka. Jeśli obawiasz się, czy dasz radę, to z całą pewnością powiemy, że tak.
Ze względu na stan Maury szukamy dla niej domu bez malutkich dzieci oraz młodych zwierząt.
To około 10 letnia kotka i potrzebuje teraz dużo spokoju aby mogła odespać oraz zregenerować siły na kolejne kilka/kilkanaście lat.
Chcesz pomóc, odezwij się do nas: