Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy

5 czerwca 2023 r.

W czerwcu mija 1,5 roku od momentu jak Sting wrócił z domu tymczasowego do schroniska :(. Przez ten czas bardzo dużo przeżył… Niekontrolowane trzymanie kału sprawiło, że Sting stracił wszelkie szanse na znalezienie nowego domu…

Miał problemy z zachowaniem czystości. Zdarzało mu się nawet popuszczać w związku z tym jego ogonek notorycznie był zabrudzony… Wszystko to też dlatego, bo Sting jak do nas trafił, to miał stary uraz kręgosłupa, który spowodował, że ogon Stinga nie miał czucia. Sami teraz rozumiecie….

Możemy tylko sobie wyobrazić jak się czuł się z tym ciągle brudnym ogonem, mając przecież na uwadze, że koty to jedne z najczystszych zwierząt. Podjęto decyzję, że ogonek zostanie całkowicie ogolony bym łatwiej było mu i nam utrzymać czystość. Niestety to nie był dobry pomysł. Ogon Stinga stał się obiektem zaczepek i polowań przez inne koty.
Jednego razu wolontariuszka zauważyła, że cała jego klatka była poplamiona krwią, a ogonek miał liczne rany po ugryzieniach. Z każdym dniem okaleczenia były coraz większe. Po wielu rozmowach z weterynarzem zadecydowano, że trzeba amputować. Ogon był i tak już pozbawiony czucia.
Na całe szczęście wszystko co złe już za nim! Utrata ogonka nie zmieniła jego pogody ducha. Po amputacji wszystko zaczęło się dobrze układać, nawet zniknęły problemy z nietrzymaniem kału.
Obecnie jest na specjalnej diecie, która pozwala wrócić mu do pełni zdrowia. Chłopak waży 4,26kg i jest wykastrowany. Jest bardzo otwarty na człowieka i domaga się miziania. Jest jednym z tych kotów, który w pierwszej kolejności ładuje się na kolanka. Jego imię bardzo dobrze go opisuje, przy każdej sytuacji wita wolontariuszy donośnym śpiewem. Jest pięknym dużym czarnym kotem z niezwykłymi wąsami i białymi pędzelkami w uszach. Już od ponad roku czeka na swojego człowieka, który pokocha go tak jak on na to zasługuje <3

Wypełnij ankietę i zabierz Stinga do domu:

https://glosemzwierzat.pl/adopcje/adopcje-zasady/

Możesz też zostać domem tymczasowym:

https://glosemzwierzat.pl/jak-pomoc/dom-tymczasowy/