Koty do adopcji
Psy do adopcji
Zostań domem tymczasowym
Pomóż pomagać
Dziękujemy

PLIKI DO POBRANIA

 Ankieta przedadopcyjna – KOT

Ankieta przedadopcyjna – PIES

 

Proces adopcyjny jest trójfazowy. Osoba chcąca ubiegać się o adopcję proszona jest o:

  1. wypełnienie ankiety przedadopcyjnej i udzielenie szczegółowych odpowiedzi na pytania w niej zawarte
  2. Umożliwienie jednemu z naszych wolontariuszy przeprowadzenia domowej wizyty przedadopcyjnej
  3. podpisanie umowy adopcyjnej

Proces poadopcyjny to wizyta wolontariusza u psa jakiś czas po adopcji i zobowiązanie nowego właściciela zwierzęcia o nadsyłanie okresowych informacji o dalszych losach zwierzaka.

 

Tak wnikliwy proces adopcyjny ma na celu znalezienie naszym podopiecznym najlepszego z możliwych domów, skojarzenie właściwego zwierzęcia z właściwymi ludźmi. Nie jest bowiem sztuką znalezienie zwierzakowi domu – sztuką jest znalezienie mu DOBREGO domu, w którym będzie szczęśliwy i kochany.

 

Nie każdy pies czy kot będzie się nadawał do każdego domu – innego towarzysza oczekuje młoda rodzina z dziećmi, innego starsza osoba, ludzie bardzo aktywni bądź wprost przeciwnie – ceniący sobie spokój i powolny rytm życia. W tym celu zalecamy wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, na podstawie której możemy poznać Państwa oczekiwania względem psa czy kota oraz zweryfikować warunki jakie są Państwo w stanie zapewnić naszym podopiecznym.

 

 

Szczególną rozwagę przy podejmowaniu decyzji o adopcji zalecamy rodzinom z małymi dziećmi bądź dopiero planującym dzieci. Nie każdy pies czy kot może mieszkać w takim domu. Pożądane są u takiego zwierzaka określone cechy charakteru – powinien on być w miarę uważny i zrównoważony.

 

Nie zalecamy również adopcji zwierząt młodych przez osoby starsze. Mogą one bowiem przeżyć swoich właścicieli. Jeśli nie mają Państwo pewności, że w takiej sytuacji Państwa bliscy zapewnią zwierzęciu dobry dom do końca jego dni lepiej jest zdecydować się na adopcję dorosłego psa czy kota, który będzie równie wdzięcznym towarzyszem.

 

W razie problemów z podopiecznym zawsze służymy radą i pomocą!