Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Podstawowe informacje:

Urodzona: ok. 2019 r.

Zdrowie: testy fiv/felv ujemne, odrobaczona, zaszczepiona, wykastrowana

Stosunek do ludzi: boi się, potrzebuje oswojenia i pracy

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu

Psy: nie miała kontaktu

Koty: pozytywny 

Inne:

 

Alina o sobie:

Cześć z tej strony Alina!
Jestem kotką półdziką, która kiedyś żyła na wolności.
Długo nie dawałam się złapać. Kiedy trafiłam pod skrzydła opiekunów wraz z trójką moich dzieci, okazało się, że nie jestem odważną kotką i nie mogłam się tam odnaleźć… Było to dla mnie zupełnie inne miejsce niż do tej pory uznawałam za bezpieczne. Jednak z czasem zaczęłam doceniać mój nowy dom, poczułam się zadbana i bezpieczna. Ja moje dzieci podrosły, to znalazły szybko dom – bardzo mnie to cieszy! A ja póki co zostałam z innymi kotami. Teraz jest dużo fajniej niż jak byłam sama w klatce. Mogę bawić się piłeczkami, biegać za wędką i przesiadywać na ulubionej półce. Co do ludzi to potrzebuję jeszcze czasu, żeby się zapoznać. Opiekunowie uważają, że będą jeszcze ze mnie koty!

Poszukuję domu z cierpliwymi i miłymi ludźmi, a ja w zamian odwdzięczę się kocia miłością i mruczeniem!

Poznaj historię Aliny:

1 września 2021 r.

Alinka trafiła do kociarni we wrześniu 2021r. wraz z trójką swoich dzieciaczków, które dzielnie odchowała i czekała w kolejce na zabieg sterylizacji. W tym czasie trafiła do nas inna kotka Sierka też z trójką swoich dzieci. Sierka w skutek silnego stresu straciła pokarm i z każdym dniem coraz bardziej odtrącała młode 🙁 staraliśmy się je dokarmiać, masować brzuszki, ale jednak człowiek to nie kotka. Musieliśmy szybko działać!

Maluchy szybko trafiły pod opiekę Aliny. Na szczęście kotki były z tego samego stada, więc Alinka od razu zaakceptowała młode i szybko przejęła się rolą matki zastępczej.

I tak Alinka odchowała nam dwa pocieszne i proludzkie mioty 🙂 Wszystkie dzieci szybko znalazły domu, a Alinka czeka na swój…. Alina nie zna człowieka, ucieka przed dotykiem. Jest bardzo zestresowana. Liczymy, że teraz po przeprowadzce z klatki do bawialni, w towarzystwie innych kotów przekona się do nas i nie będzie uciekać.

Alina potrzebuje domu tymczasowego lub stałego – kogoś kto pomoże jej się otworzyć. Kotem miziakiem, przychodzącym na kolana, raczej nie będzie, ale może się mylimy.

Oferujemy pełną pomoc – behawioralną i socjalną. Jeśli chcecie dać jej szanse i popracować nad jej zaufaniem do człowieka –> wypełnijcie ankietę

18 maja 2022 r.

Alinka trafiła do naszej kociarni we wrześniu 2021r. wraz z trójką swoich kociaków, które dzielnie odchowała. Chwilę później trafiła do nas inna kotka – Sierka – też z trójką swoich dzieci. Niestety, Sierka w skutek silnego stresu straciła pokarm i z każdym dniem coraz bardziej odtrącała młode. Maluchy szybko trafiły pod opiekę Alinki. Na szczęście kotki były z tego samego stada, więc Alinka od razu zaakceptowała młode i szybko przejęła się rolą matki zastępczej.
Alinka odchowała nam dwa pocieszne i proludzkie mioty. Wszystkie dzieci szybko znalazły domu, a Alinka czeka na swój….
Gdzie tkwi szkopuł?
Alinka boi się człowieka. Jest nieśmiała i bojaźliwa. Z innymi kotami w kociarni fajnie się dogaduje, lubi się bawić piłeczkami i wędką. Ale w kontakcie z ludźmi potrzebuje czasu i cierpliwości, a tych zasobów mamy względnie mało pełniąc dyżury w kociarni.
W związku z powyższym, poszukujemy dla Alinki domu tymczasowego z cierpliwymi i miłymi ludźmi, którzy nauczą ją życia z ludźmi i pokażą jej, że nie ma się czego bać…
Kotka ma 4 lata, jest zdrowa i wysterylizowana.
Jak zostać domem tymczasowym? Przeczytaj ⬇️

Galeria:

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)