Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Podstawowe informacje:

Urodzona: ok. 2017 r.

Zdrowie:  odrobaczona, zaszczepiona, testy FIV/FeLV ujemne, wykastrowana, zachipowana

Stosunek do ludzi: woli spędzać czas z kotami niż ludźmi

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu

Psy: na wolierze nie ucieka tylko obserwuje, raczej nie boi się psów

Koty: pozytywny

Inne: raczej unika kontaktu z człowiekiem, umie korzystać z kuwety

Amy o sobie:

Hej tu Amy,

Za mną już 4 wiosny i czekam cierpliwie na kolejną. Obserwuję tą piękną przyrodę codziennie dzięki temu, że ciocie wypuszczają mnie na dwór. Podobno to dlatego, że jestem w połowie dzika, ale ja wolę myśleć, że to dzięki temu, że jestem inteligentna. W końcu jestem jedyną kotką z mojego stada, która ogarnęła jak dogadać się z człowiekami, żeby mnie wypuszczali na wolność i pozwalali wracać do ciepełka na jedzonko. To sprawia, że jestem jeszcze bardziej wyjątkowa ☺️
Na początku ciocie nie miały ze mną łatwo, bałam się ich i za nic w życiu nie dawałam się do siebie zbliżyć. Jestem wrażliwa, dlatego potrzebuje cierpliwości w oswajaniu się z nową osobą. Jeśli jednak dasz mi czas i zrozumienie, to sama będę garnęła się do tego, żebyś mnie miział ☺️

Z innymi kotami bardzo lubię nawiązywać kontakt i spędzać z nimi czas. O wiele łatwiej jest mi poznawać inne koty niż ludzi. Do psów też nic nie mam, ale wolę je obserwować niż się do nich tulić. Ale kto wie, może z jakimś bym się bardziej polubiła?

To, że wychodzę sobie na dwór nie znaczy, że nie umiem korzystać ładnie z kuwety. Także nie martw się, nie będę brudziła Ci domu. Szukam domu z człowiekami, którzy będą mi pozwalać spędzać czas zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Bez tego życia sobie nie wyobrażam. Potrzebuję też bardzo Twojej miłość ❤️

Twoja Amy

Poznaj historię Amy:

31 maja 2021 r.
Amy jest dziką kotką, raczej nie chce mieć nic wspólnego z ludźmi. Czuje się świetnie w towarzystwie innych kotów. Bardzo szybko łapie z nimi kontakt. Dotyk człowieka raczej powoduje paraliż a zbliżanie się człowieka powoduje ucieczkę.

18 sierpnia 2021 r.

A kto tak kocha głaskanko? AMY!

Amy to cudowna kotka, pełna spokoju, opanowania i z wypisaną mądrością na pyszczku.
Trafiła do nas całkowicie dzika więc decyzja była prosta – sterylizacja i wypuszczamy na wolność.
Jak się jednak okazało po 2 tygodniowej kwarantannie Amy chyba przemyślała temat i choć jeszcze z małą dozą zaufania postanowiła pozwolić na małe mizianko. Trwało to z 2 minuty może nawet mniej ale nie od razu Rzym zbudowano.

Amy nadal jest mało ufna jeśli chodzi o obce osoby ale jeśli już kogoś zna to pozwala na mizianko co można zobaczyć na filmie.
Wiemy, że burych kotów jest bardzo dużo. Sami mamy nie jednego burego kota. Jednak wiemy, że Amy swoimi oczami kogoś rozkocha w sobie. I ten ktoś da jej swobodę podczas oswajania się. Może to właśnie Ty jesteś tym kimś?

Amy jest zdrowa, odrobaczona, zaszczepiona, zachipowana oraz wysterylizowana – gotowa by opuścić schronisko i zamieszkać w domu przy swoich ludziach!

Amy może zamieszkać z innymi kotami. Świetnie się z nimi dogaduje!

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)