Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Basik, kot do adopcji, Poznań, Dopiewo

Podstawowe informacje:

Urodzony: lato 2016

Zdrowie: wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony, testy FeLV/FIV ujemne

Stosunek do ludzi: nieco strachliwy, ale po krótkim czasie potrafi zaufać, bardzo lubi być głaskany.

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu z dziećmi.

Koty: pozytywny

Inne: Lubi jeść, więc trzeba mu dawkować posiłki 🙂


Basik o sobie:

15 kwietnia 2019 r. 

Hej, hej – czy mnie słyszysz? To ja Twój wewnętrzny głos, który mówi, weź mnie, weeeź…

Haha, serio myślałeś, że to pochodzi od Ciebie? A to tylko ja-Basik

Choć tutaj zacząłem od żartu, to taki hej do przodu niestety nie jestem… bo ja jednak trochę z tych wstydliwych. Jaka jest moja historia? Hmm może lepiej to zostawmy… później będzie mi smutno i Tobie również. Czasami warto przeszłość zostawić za sobą, zapomnieć o tym co złe i skupić się na tym co dobre, a potem najlepsze…
…czy czujesz pismo nosem? Mam tutaj na myśli Ciebie!
Tak, tak właśnie Ciebie!
Dobrze, to teraz powiem coś o sobie: obecnie mieszkam w domu tymczasowym, gdzie stale przekonuje się do człowieków, jak już wcześniej wspominałem jestem troszkę wstydliwy, ale czasem przychodzę na głaski. A jak zaczną już mnie głaskać… to mógłbym tak godzinami.
Co jeszcze lubię? O! Lubię mieć swój kąt do leżenia, albo miejsce pod łóżkiem. Lubię tak sobie wtedy marzyć, że w końcu ktoś po mnie przyjdzie i mnie weźmie i pokocha… A ja wtedy udowodnię, że potrafię być super kotem!

Z ważnych jeszcze rzeczy, to urodziłem się mniej więcej w 2016 roku, testy Fiv/ FeLV mam ujemne, jestem zaszczepiony, odrobaczony oraz wykastrowany. Jeśli chciałbyś mnie zaadoptować, wystarczy wypełnić ankietę znajdującą się o tutaj: http://bit.ly/ankieta-adopcyjna-kot
Weź mnie, weeeź…

Poznaj historię Basika:

13 kwietnia 2017 r.

Gdyby nie Bas, wabiłby się Szczerbatek, tak jest podobny do tego smoka z bajki „Jak wytresować smoka”. Jako, że zęby wszystkie ma, a tradycją DT jest nadawanie imion muzyczno-radiowych, został Basem. Gdy jest schowany w swoim kartoniku to jedyne co widać, to jego duże, zielono-żółte oczy wpatrzone w człowieka z zaciekawieniem i lekką niepewnością. Bas jest czarny od stóp do głów aż po swoje czarne wąsiki. Jeszcze jest nieśmiały w kontaktach z ludźmi, więc dzięki barwie futra jest mistrzem w chowanego – poleca się, jeśli uważasz, że nie masz w swoim domu skrytek, znajdzie je w mig.

Pochodzi z małego osiedlowego kociego stadka i dzięki temu, że jest małym łakomczuchem, szybko został złapany. Poza jedzeniem docenił też głaski, chętnie mruczy, czasem aż za bardzo i wchodzi w mały przester :). Nieśmiały i niewidzialny jak basista poleca się do pokochania nie tylko fanom muzyki.

26 czerwca 2017 r.

Nasz Basik niedawno bardzo otworzył się przy kocich rezydentkach. Dziewczyny jeszcze czasem patrzą na niego nieco krzywo – zwłaszcza jak chce się bawić  i zaczepia jak typowy szkolniak koleżanki z klasy ^^. Nie ma między nimi jakiś problemów – ostatecznie razem się bawią, jedzą obok siebie i nawet potrafią spać niedaleko siebie na łóżku.
Basik jest energiczny jak wulkan, a ciekawość zaprowadzi go do wszystkich zakątków mieszkania. Można nazwać to kocim ADHD – trzeba mocno go zabawami zmęczyć, by nie „męczył” innych kotów. Towarzyszy człowiekowi we wszystkim i wszystko musi nadzorować. Lubi okazywać swoje emocje poprzez wysokie pomruki, zwłaszcza, gdy widzi kogoś przy kuchennym blacie. W godzinach karmienia wręcz tworzy muzyczne przeboje, które można zakończyć podaniem miski z jedzeniem. Poleca się do utylizacji wszelakich wędek i piórek: rach, ciach i po zbędnych przedmiotach. Od człowieka bardziej kocha tylko swoją pełną miskę, a mokre jedzenie jest w stanie zjeść za dwóch.
Kto przygarnie na stałe tego młodego przystojniaka?:)
Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744