Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 2022 r.

Zdrowie: odrobaczony, zaszczepiony, testy FIV/FELV ujemne

Stosunek do ludzi: bardzo pozytywny, lubi kontakt z człowiekiem. Nieśmiały w stosunku do nowych ludzi, jednak szybko nabiera ufności.

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: niechętny, wycofuje się na widok psa – jednak z daleka obserwuje je z zainteresowaniem

Koty: przyjazny i chętny do harców

Inne: Łagodny, odważny, zadziorny, wielki przytulas. Bardzo lubi harce z kotami, ale również zabawy z piłeczką albo wędką. Uwielbia chować się w kartonie. Wzorowo korzysta z kuwety. Ma super apetyt.

 

Bert o sobie:

Witajcie!

Postanowiłem się przedstawić szerszej publiczności. Mam na imię Bert – ale nie jestem tak gburowaty ani marudny jak mój imiennik z Ulicy Sezamkowej! Ja po prostu jestem nieco nieśmiały i z początku troszkę nieufny – dopóki kogoś nie poznam. Jak już jednak się z kimś zaprzyjaźnię to wychodzi ze mnie prawdziwy Miziak i Pimuś-Sadełko!

Podobno wielka ze mnie gaduła (zwłaszcza w porze obiadowej, jak miska nie napełnia się wystarczająco szybko) jednak to dlatego, że ja naprawdę mam wiele rzeczy, którymi chciałbym się podzielić ze wszystkimi wokół! Chciałbym żeby wszyscy wiedzieli, że kocham wędki i pogoń za piłeczką i galopady urządzane wspólnie z moimi braćmi (Elmo i Erniem); że za oknem znowu lata jakiś owad, którego nie mogę dosięgnąć a czuję, że powinienem na niego zapolować! Że te psy, co czasami pojawiają się w zasięgu wzroku, to wcale nie są takie straszne – w każdym razie ja się ich nie boję!

A najważniejsze o czym cały czas gadam jest to, że najchętniej dałbym się już przygarnąć przez jakiegoś Człowieka, który będzie mnie kochał i rozpieszczał i dbał o pełną michę (a jak – to też jest ważne!) i bawił się ze mną – a na koniec dnia będzie głaskał i przytulał przed snem! O tym krzyczę najgłośniej ale jakoś póki co nikt nie odpowiada…  – może Ty mnie usłyszysz i pokochasz?

 

Poznaj historię Berta:

13 maja 2023 r.

Bert wraz z kilkoma innymi kotami został zabrany interwencyjnie z fatalnych warunków w maju 2023 r. Koty zostały przyjęte przez kilka fundacji i prywatnych osób. Bert trafił do nas z dwójką swoich braci: Erniem i Elmo. Cała trójka wyglądała okropnie: długie nogi i tułów, wychudzeni. Elmo był wyłysiały, a Bert i Ernie mieli sierść zrudziałą. Wcześniej byli karmieni byle czym, m.in. chlebem z mlekiem… Wszystkie koty zostały odrobaczone, przetestowane i zaszczepione. Przede wszystkim dostali opiekę i odpowiedni pokarm. Po miesiącu opieki – byli nie do poznania! Bert podbiega do ludzi, których już zna, przy nowych jest trochę nieufny, ale po krótkich czasie nabiera ufności. Jest wielkim gadułą – miauczy, kiedy chce jeść, albo chce być miziany – uwielbia to! Bert jest chętny do harców i często je inicjuje, urządza czasami galopady po całym pomieszczeniu. Jednak lubi się wyciszyć w towarzystwie braci, z którymi często śpi.

 

12 września 2023 r.

Bert i Ernie wraz z kilkoma innymi kotami zostali zabrani interwencyjnie z fatalnych warunków w maju 2023 r. Koty zostały przyjęte przez kilka fundacji, w tym również osób prywatnych.

Bert trafił do nas z bratem Ernim i kolegą Elmo. Cała trójka była bardzo wychudzona. Wszyscy byli paskudnie zarobaczeni i zawszeni. Elmo był wyłysiały, a Bert i Ernie mieli sierść zrudziałą… Wcześniej byli niestety karmieni byle czym, m.in. chlebem z mlekiem… Wszystkie koty zostały odrobaczone, przetestowane i zaszczepione. Przede wszystkim dostali opiekę i odpowiedni pokarm. Po miesiącu opieki – byli nie do poznania!

Bert podbiega do ludzi, których już zna, przy nowych jest trochę nieufny, ale po krótkich czasie nabiera ufności. Jest wielkim gadułą – miauczy, kiedy chce jeść, albo chce być miziany – uwielbia to! Bert jest chętny do harców i często je inicjuje, urządza czasami galopady po całym pomieszczeniu! Jednak lubi się wyciszyć w towarzystwie brata. Śpią razem wtuleni!

Ernie jest najbardziej nieśmiały. Jednak przy odrobinie motywacji w postaci jedzenia pozwala się głaskać. Jest spokojny i jeszcze trochę nieufny.

Jednak wierzymy, że gdyby obydwoje trafili do jednego domu, to Ernie na pewno się otworzy.

To będzie fajny czarnuszkowy dwupak!

Więcej zdjęć znajdziecie tu:

https://glosemzwierzat.pl/ado…/nasi-podopieczni/koty/bert/

https://glosemzwierzat.pl/…/nasi-podopieczni/koty/ernie/

Bardzo nam zależy by chłopaki znalazły wspólny dom!

Adopcja: https://glosemzwierzat.pl/adopcje/adopcje-zasady/

Dom tymczasowy: https://glosemzwierzat.pl/jak-pomoc/dom-tymczasowy/

Adopcja wirtualna: https://glosemzwierzat.pl/jak-pomoc/adopcja-wirtualna/

Galeria:

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)