Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 2016 r.

Zdrowie: wykastrowany, zaszczepiony, zaczipowany, odrobaczony, FIV/FeLV ujemne, ma cukrzycę

Stosunek do ludzi: lękliwy w stosunku do ludzi, zestresowany, wymaga pracy i oswojenia z człowiekiem – ale powoli otwiera się i łasi

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu

Koty: pozytywny

Inne:

Cosmo o sobie:

14 kwietnia 2021 r.

Nie będę kłamać: wielu rzeczy się boję. Naprawdę wielu. Do ludzi mam dystans (jak na razie!). Trochę mnie przerażają, są tacy ogromni i… po prostu podchodzę do nich bardzo sceptycznie. Strasznie mnie to wszystko stresuje, ale to, co musicie wiedzieć to to, że bardzo pracuję nad sobą. Dlaczego? Powiem tak, kiedyś bałem się o wiele bardziej. Myślałem sobie, że te wszystkie istoty w fundacji są z innej planety, trudno było mi komukolwiek zaufać. Pewnego dnia odezwał się do mnie Harley- kot, zresztą bardzo podobny do mnie. Zaczęliśmy rozmawiać i okazało się, że równy z niego gość. Jest bardzo towarzyski, przyjacielski i stwierdziłem, że mogę mu zaufać. Teraz często się razem bawimy w bawialni, czasem rozmawiamy. Mówił, że mogę spróbować zaufać ludziom a że ufam Harleyowi, to stwierdziłem, że może ma rację i powinienem spróbować… Więc próbuję – szukam domu z człowiekiem, który będzie wobec mnie cierpliwy i wyrozumiały. Chcę nawiązać jakąś relację i zobaczyć, że nie jestem z kosmosu… że mogę doświadczyć miłości, jak każdy inny kot w ciepłym i kochającym domu. Nie ukrywam, że pewnie na początku będę wyzwaniem, ale… naprawdę zrobię wszystko, co w mojej mocy. Skoro udało mi się zaprzyjaźnić z Harleyem, to czemu nie miałoby mi się udać zaprzyjaźnić z jakimś cudownym człowiekiem?

Poznaj historię Cosma:

2 września 2021 r.
Cosmo na początku był bardzo przerażonym kociakiem – ze stresu gubił swoje piękne futerko i czasem zdarzały mu się wypadki pod postacią nie trafienia do kuwety. Po przeprowadzce z kociarni, zamieszkał pod stołem w kuchni swojego domu tymczasowego. Tam właśnie miał swoją bezpieczną bazę, skąd mógł obserwować ludzi bez żadnych przeszkód, powoli się do nich przekonując. Po tygodniu, do grona obserwowanych obiektów przez Cosmo, dołączył Łapkek – również nasz podopieczny. Na szczęście bardzo szybko się zaprzyjaźnili (pomimo początkowego sceptycznego nastawienia Łapka). Teraz już pięknie się dogadują – zdecydowanie Cosmo tęsknił do kociego towarzystwa i wprost uwielbia je. Do Łapka się tuli, Łapka naśladuje, przed Łapkiem (ku zdumieniu i zażenowaniu tego ostatniego) pokazuje brzuszek.
Z tego powodu jest to idealny kandydat na dokocenie!

Nasz kocurek z natury bardzo nieśmiały i delikatny – ale gdy tylko zaopiekuje się nim odpowiednia osoba, staje się najbardziej uroczym miziakiem, który ociera się o nogi i sam doprasza się o głaski! Jesteśmy przekonani, że jak jeszcze troszkę się otworzy przed człowiekiem i nie będzie się już tak łatwo płoszył, to skradnie każde serce! Cosmo jest także bardzo zaciekawionym świata kocurkiem – robi śmiesznie zadziwione miny i żywo reaguje na wszystko, co się dzieje.

Cosmo, dzięki troskliwej opiece swojego DT, nabrał znacznie więcej śmiałości i zaufania do ludzi. Już się nie chowa, zdarza mu się nawet spać na kanapie! Z początku nasz kochany misio nie wiedział także co to zabawa – przyglądał się z ogromnym zdziwieniem, gdy Łapek ścigał wędkę, nie rozumiejąc o co w tym wszystkim chodzi. Po długich namysłach stwierdził jednak, że on także mógłby się przekonać do tej aktywności – zdarza się, że wybiegnie, aby pacnąć zdobycz swoją łapką. Ostatnio nawet zaczyna podgryzać zabawki!

Istnieje niepowtarzalna szansa, żeby zostać bohaterem dla tego kota. Jeśli tylko masz na to chęci, dużo ciepła w sercu i cierpliwości – możesz być świadkiem niezwykłej przemiany delikatnego Cosmo w najbardziej pieszczotliwego i uroczego kociaka na świecie! W zamian za obdarzenie go wymarzonym domem stałym, otrzymasz niewyczerpane pokłady wdzięczności, miłości i mruczenia.

Bądź bohaterem i adoptuj Cosmo! O tym jak możesz to zrobić, przeczytasz tu:

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)