Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 2022 r.

Zdrowie: odrobaczony, zaszczepiony, testy FIV/FELV ujemne, wykastrowany

Stosunek do ludzi: bardzo pozytywny, lubi kontakt z człowiekiem

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: niechętny, wycofuje się na widok psa

Koty: przyjazny do swoich dwóch braci

Inne: Ufny, radosny, energiczny. Bardzo lubi harce z kotami, ale również zabawy z piłeczką albo wędką. Wzorowo korzysta z kuwety. Ma super apetyt.

 

Elmo o sobie:

Cześć i czołem! To ja – Elmo!

Dostałem imię po bardzo sympatycznej postaci z Ulicy Sezamkowej – i tak samo jak mój imiennik jestem kochanym, przyjaznym Słodziakiem (przez duże „S”)! Jak pewnie wiecie razem z moimi braćmi (Erniem i Bertem) nie mieliśmy łatwego startu w życie – jednak to już jest za nami i teraz może już być tylko lepiej!

Takie jest moje motto: przeszłość jest najlepiej zostawić za sobą i skupić się na tym, co przed nami! A przede mną (mam nadzieję) jest tyle pięknych rzeczy: może mój nowy Dom i Człowiek do kochania (z kolankami idealnymi do drzemania i rączkami stworzonymi do drapania za uszkiem)! Z całą pewnością przede mną już niedługo będzie pełna miska – bo zbliża się pora obiadowa ( a czego, jak czego ale poczęstunku to ja nie odmawiam nigdy! To kolejna moja zasada).

Jak na rocznego kawalera przystało jestem pełen życia i energii, uwielbiam się bawić piłeczkami i wariować z braćmi! Jestem nieustraszony jeśli chodzi o nawiązywanie nowych znajomości (czy to z nowymi ludźmi czy z kotami – mam małe wątpliwości co do psów ale myślę, że też bym sobie z nimi dobrze poradził).

Najbardziej jednak lubię wylegiwać się na kolankach i dawać się głaskać – więc jeśli szukasz kogoś do miziania: to JA! Polecam się ze 100% gwarancją zadowolenia!

 

Poznaj historię Elmo:

13 maja 2023 r.

Elmo wraz z kilkoma innymi kotami został zabrany interwencyjnie z fatalnych warunków w maju 2023 r. Koty zostały przyjęte przez kilka fundacji i prywatnych osób. Elmo trafił do nas z dwójką swoich braci: Erniem i Bertem. Cała trójka wyglądała okropnie: długie nogi i tułów, wychudzeni. Elmo był wyłysiały, a Bert i Ernie mieli sierść zrudziałą. Wcześniej byli karmieni byle czym, m.in. chlebem z mlekiem… Wszystkie koty zostały odrobaczone, przetestowane i zaszczepione. Przede wszystkim dostali opiekę i odpowiedni pokarm. Po miesiącu opieki – byli nie do poznania! Elmo to wielki miziak! Jak tylko widzi albo słyszy człowieka wybiega mu naprzeciw, ociera się i mruczy głośno. Uwielbia głaskanie, branie na ręce i na kolana, z których praktycznie nie schodzi. Jeśli człowiek jest zajęty – mruczy nadal, kładzie się obok człowieka i pokazuje brzuszek do głaskania. Nie boi się nowych ludzi –  reaguje na nich, jak na tych już mu znanych.

Galeria:

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)