Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 2017 r.

Zdrowie: po ciężkim urazie powypadkowym – złamanie szczęki, zbite przednie łapy. Odrobaczony, zaszczepiony, testy Fiv/Felv ujemne. Jak go znaleziono był już po kastracji.

Stosunek do ludzi: jeszcze troszkę bojaźliwy – zwłaszcza przy głośnych, energicznych ludziach, ale po jakimś czasie wychodzi spod łóżka, siada i podnosząc głowę czeka na głaskanie albo wzięcie na ręce. I głaskania nigdy nie ma dosyć. I wtulania na rękach też nigdy dosyć. Mruczy przy tym głośno. Uwielbia być na kolanach albo na rękach

Stosunek do dzieci: ucieka i chowa się w zakamarkach

Psy: ucieka i chowa się w zakamarkach.

Koty: od momentu, kiedy został przeniesiony z klatki do mieszkania tymczasowego zrobił się odważniejszy. Ciekawy był innych kotów od początku. Dostosowuje się do nich. Ale polubił się z nestorką Latte i razem sypiają w tym samym miejscu. Schodzi z drogi innej kotce

Inne:

 

Koziołek o sobie:

Cześć, jestem Koziołek,

Pobrykałem trochę i mam za swoje – połamana szczęka. Na szczęście już się porządnie zrasta i goi, jednak mam jeszcze opory przed samodzielnym jedzeniem, ale dobra pani mnie dokarmia, żebym mógł odzyskiwać siły. Nawet przeziębienie mi przeszło! Na razie oswajam się z nowym, tymczasowym (podobno) miejscem, staram się ruszać i rehabilitować (bo mam stłuczoną łapkę) i generalnie staram się znaleźć dla siebie jakieś swoje miejsce, w którym mógłbym się czuć bezpiecznie.

Lubię sobie pomruczeć i chętnie zajmowałbym się tym częściej – najlepiej akompaniuje się mruczeniem do rytmu częstych głasków.
Pomruczmy kiedyś razem!

Koziołek

Poznaj historię Koziołka:

28 kwietnia 2022 r.

Koziołek jest bardzo łagodnym, spokojnym, wycofanym i cichym kot. Uwielbia głaskanie – nawet na brzuchu – włącza wtedy od razu traktorek! Bardzo lubi też czesanie. Nawet daje sobie czyścić uszy, robić zastrzyki, dawać do pyszczka leki – bez problemu.

17 stycznia 2022 r.

08.01 w Koziegłowach na ul. Krótkiej kot ze zdjęcia uległ wypadkowi komunikacyjnemu.

Świadek zdarzenia zawiózł kota do pobliskiego gabinetu wet, gdzie kotu udzielono pierwszej pomocy. Stwierdzono uderzenie w głowę i kręgosłup, rokowania były bardzo ostrożne. Świadek wypadku nie miał możliwości przejęcia opieki nad kotem, a po kilku dniach hospitalizacji, gdy okazało się, że kot nadal żyje, skontaktował się z naszą fundacją. Dziś przewieźliśmy kota (a w zasadzie w wyniku porannego apelu z prośbą o transport przewiozła go czytająca nas Pani Dorota – dziękujemy) do lecznicy, z którą współpracujemy, pod opiekę dr. Kamińskiego.

Kocurka przyjęto do szpitala, gdzie czeka go szereg badań w celu postawienia diagnozy i zabiegów ratujących kocie życie.

Kocurek ma przycięte ucho, był kiedyś kastrowany. Może ktoś go szuka?

19 stycznia 2022 r.

Powypadkowy kotek z Koziegłów jest już po oględzinach i pierwszych badaniach. Zaskakująco, wyniki badań krwi nie są złe. Z dolegliwości widocznych na 1 rzut oka, to katar do samej ziemi. Gdy młody kicha, to smarki lecą na wszystkich wokół.

Z poważniejszych spraw…
Szczęka była złamana, ale złamanie ma już ponad tydzień i samo się zrosło. Nie ma co łamać i składać na nowo. Nie powinno być problemów z jedzeniem. Natomiast w obecnym układzie szczęki kły ranią mu podniebienie i trzeba będzie usunąć.
Jedną łapę ma podwiniętą, nie chodzi na razie, ale jest na tyle słaby, że jeszcze żadna operacja i poważne badania nie wchodzą w grę, dlatego nie miał jeszcze nawet RTG.
Trzeba kota odżywić, bo w obecnym stanie nie przeżyłby narkozy.

Będziemy wdzięczni za wsparcie walki Koziołka o zdrowie.

Kocurek jeszcze trochę pomieszka w lecznicy…

Fundacja „Głosem Zwierząt”:
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
SANTANDER BANK
02 1090 1362 0000 0001 4341 8429

Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: WBKPPLPP

3 lutego 2022 r.

Z lekkim opóźnieniem startujemy ze zbiórką na Koziołka, ale nadal z ogromną potrzebą. Kocurek wyszedł ze szpitala, jest w naszym domu tymczasowym, ale co generuje kosztów, to jego…
Na co? Przeczytaj w treści zbiórki.

Prosimy o pomoc dla tego sponiewieranego kocurka.

Galeria:

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)