Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Podstawowe informacje:

Urodzona: ok. 06.2022 r.

Zdrowie: zaszczepiona, wykastrowana, testy FIV FELV ujemne. zaczipowana, wykastrowana

Stosunek do ludzi: bardzo kocha człowieka

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu

Psy: nie miała kontaktu

Koty: nie miała kontaktu

Inne:

 

Mizia o sobie:

Jestem Mizia.

Wcześniej wiodłam życie bezdomnego kota razem z moimi kocimi kumplami. Nie było łatwo – szukanie jedzenia i schronienia to nasze codzienne problemy. Na szczęście pewnego dnia los się do mnie uśmiechnął i zostałam stamtąd zabrana. Już wcześniej znałam ludzi, więc jak trafiłam do domu to się bardzo ucieszyłam, że w końcu się mną ktoś zaopiekuje. Okazało się też, że nie byłam tam jedynym kotem. Na moje nieszczęście! Wiele kotów w swoim kocim życiu poznałam, ale na takiego gbura pierwszy raz trafiłam 😀

Co tu dużo mówić, nie dogadywaliśmy się i szybko się okazało, że nie ma dla nas obu miejsca pod jednym dachem. Ponieważ on był tam pierwszy nie pozostało mi nic innego jak się spakować i pożegnać. Teraz przebywam w kociarni. Szkoda, że musiałam opuścić tamten dom. Z ludźmi mi było super, uwielbiam blisko nich spać, przytulać się, kocham drapanie i mizianie 🙂

Moje imię zresztą mówi samo za siebie 🙂 Dlatego liczę, na to, że szybko znajdę nowy dom. W klatce w kociarni trochę mi się nudzi. Gdzie jest moja codzienna porcja głasków? Jestem za młoda, żeby spędzać tak życie. Szukam więc opiekunów, którzy docenią moje mruczenie i miziastą osobowość 🙂

Adoptuj mnie i dodaj radości do swojego życia – Mizia

 

Poznaj historię Mizi:

18 czerwca 2023 r.

Koteczka Mizia pojawiła się zimą w miejscu bytowania kotów wolno żyjących na osiedlu mieszkaniowym w Koninie. Przebywała wśród kotów trzymając się raczej na uboczu ponieważ koty większe i silniejsze dominowały nad nią. Z początku była płochliwa ale z czasem podchodziła do osób, które dokarmiają koty i pozwalała na głaskanie. Została złapana do sterylizacji. Okazało się, że jest już wysterylizowana więc musiała mieć wcześniej dom i być z ludźmi. A potem może została wyrzucona lub zgubiła się – tego nie wiemy.  Po wizycie u weterynarza została zabrana do mieszkania i w tym czasie poszukiwano właściciela lub nowego domu przez zamieszczanie ogłoszeń i pocztę pantoflową.

Podczas pobytu w mieszkaniu Mizia dała się poznać jako spokojna i przyjazna kotka. Pozwalała się głaskać /nawet po brzuszku/ i czesać swoje ładne futerko. Jest towarzyska i rozmowna.  Szeroką gamę kocich dźwięków stosowała zależnie do sytuacji: inaczej miauczy gdy chce jeść, inaczej gdy była rozmowa, inaczej gdy była wołana po imieniu. Potrafi po swojemu odpowiadać na pytania co jest bardzo miłe. Czasami lubi sobie poskakać i pobiegać w mieszkaniu – jak to kot. Bardzo lubi siedzieć na parapecie i wyglądać przez okno.  Na razie dość niechętnie daje się brać  na ręce ale za to  lgnie do człowieka, lubi przy nim być i patrzeć na swojego człowieka. Często ugniata, przymila się i łasi.

Mizia zasługuje na dom spokojny gdzie będzie mogła wylegiwać się na kanapie, drzemać i towarzyszyć swojemu człowiekowi w jego życiu.

Najlepiej gdyby w domu była jedynym kotem.

 

29 sierpnia 2023 r.

Mizia jak samo imię wskazuje uwielbia się miziać w pierwszym kontakcie jest nieśmiała, nie lubi głośnych dźwięków, ale jak poczuje dotyk człowieka rozluźnia się i daje się głaskać!

Urodziła się ok czerwca 2022 roku. Jest w trakcie profilaktyki i powoli może przenosić się do nowego domu, którego dla niej szukamy.

Z uwagi na jej poprzednia doświadczenia, zanim trafiła do nas, szukamy dla niej bardzo spokojnego domu.

W miejscu gdzie była tymczasowo, błędnie zostało przeprowadzone zapoznanie się kotów. Nie przeprowadzono procesu socjalizacji z izolacją co spowodowało, że koci rezydent bardzo ją zdominował i wystraszył… W konsekwencji trafiła do nas.

W nowym domu może być jedynaczką lub mieć bardzo spokojnego kociego przyjaciela. Raczej nie do domu z małymi dziećmi. Mizia lubi ciszę i swojego człowieka obok!

Mizia przebywa w Poznaniu. Jest zdrowa i gotowa do adopcji.

Jeżeli chcesz zaadoptować spokojną trójkolorkę zapoznaj się z zasadami adopcji: https://glosemzwierzat.pl/adopcje/adopcje-zasady/

Myślisz by zostać domem tymczasowym – zajrzyj tu: https://glosemzwierzat.pl/jak-pomoc/dom-tymczasowy/

Możesz pomóc inaczej – zobacz: https://glosemzwierzat.pl/jak-pomoc/adopcja-wirtualna/

Galeria:

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)