Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 09.2019 r.

Zdrowie:  odrobaczony, zachipowany, test na FIV ujemny, FeLV dodatni

Stosunek do ludzi: nieufny

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu         

Koty: nie miał kontaktu

Inne: —

 

Owi o sobie:

30 marca 2020 r.

Witaj! Na imię mi Owi i jestem około półrocznym kocurkiem po przejściach. Wolontariusze znaleźli mnie w podpoznańskich Owińskach, wygłodzonego i ledwo widzącego na oczy (podsłuchałem u weterynarza, że to przez zapalenie ropne spojówek). Mój stan był tak zły, że musiałem przez pewien czas mieszkać w gabinecie weterynaryjnym zanim przeprowadziłem się do kociarni. Tutaj większość czasu spędzam w rogu klatki i dzielnie pozwalam sobie zakraplać oczy i podawać leki, chociaż nie ukrywam, że jestem mocno przestraszony tym co się wokół mnie dzieje. Wszystko takie dziwne, nowe, a ja taki słaby…

Inne koty w kociarni mówią, że my wszyscy jesteśmy tu tylko na pewien czas. Mówią też, że w końcu po każdego z nas przyjdzie jego własny człowiek, który spojrzy, pomyśli: „Tak, to właśnie ON!” i zabierze go ze sobą do domu. I w tym domu będzie dużo dobrego: mizianie, głaskanie, zabawy i przede wszystkim POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA. Bardzo bym chciał, żeby coś takiego przydarzyło się też mi!

Podsłuchałem jednak rozmowy wolontariuszy, że mogę mieć trudniej niż inne koty ze spełnieniem tego marzenia… Okazało się, że jestem FeLV dodatni, czyli mam kocią białaczkę. Oznacza to, że już zawsze będę bardziej niż standardowo chorowity i, że muszę trafić do spokojnego domu i unikać stresu. Oznacza to też, że muszę być kocim jedynakiem albo mieszkać z kotem, który też ma białaczkę (wirusem FeLV można zarazić się przez ślinę). Na szczęście FeLV w żadnym stopniu nie zmniejsza takich cech jak miziastość, mruczliwość czy nakolankowość. Myślę, że w nowym domu będę potrzebował trochę czasu, żeby te cechy u siebie rozwinąć ale jak już tak się stanie będę nie gorszym kocim towarzyszem niż inne, FeLV ujemne, koty!

Jestem więc kotem z potencjałem! Jeśli chciałbyś mnie bliżej poznać wypełnij proszę ankietę: http://bit.ly/ankieta-adopcyjna-kot. Szukam domu w Poznaniu lub okolicach. Do zobaczenia!

Ach, byłbym zapomniał: wolontariusze zadbali już o to, żeby mnie zachipować i odrobaczyć. Zrobili mi też test na FIV, który wyszedł ujemnie.

 

Poznaj historię Owiego:

4 marca 2020 r.

No dobrze, trochę się nacieszyliśmy kampanią i wielkim światem, ale schodzimy na ziemię wraz z kolejnym naszym podopiecznym, Owim.

Zgłoszenie o chorym kocie przyszło z wielkopolskich Owińsk. Jak widać na zdjęciach – zgłoszenie całkiem zasadne. Oczy w dramatycznym stanie. Owi jest u nas od tygodnia, lecz ponieważ sam nie pobiera pokarmu, zamieszkał w gabinecie weterynaryjnym, gdzie jest dokarmiany. Antybiotyki słabo działają, teraz przerabiamy trzeci…
Niestety w badaniach wyszło, że jest FeLV pozytywny. Będziemy robić potwierdzenie PCR.

Prosimy o wsparcie finansowe dla Owiego.

Fundacja „Głosem Zwierząt”:
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo

SANTANDER BANK
02 1090 1362 0000 0001 4341 8429

Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW

20 marca 2020 r.

Owi trafił do nas jako baaaardzo chory kitku – jego oczy były w złym stanie, zaropiałe, załzawione i zakrwawione. Od tamtej pory udało nam się trochę podreperować jego ślepka, choć nadal musi brać leki, czym jest zmęczony…
Niestety, dodatkowo testy na białaczkę wyszły pozytywnie. Owi bardzo potrzebuje domu tymczasowego lub stałego (świadomego, że adoptuje kota chorego), bo szans na adopcję „normalną” jako zdrowy, śliczny i nakoloankowy nie ma żadnych.
To kochany kitku, jednakże umęczony procedurami medycznymi, zaczyna się nas bać, gdy otwieramy jego klatkę na kwarantannie.
Może możesz dać mu kąt, czas i miłość?
Prosimy, podaj dalej…

Link do posta: >>TUTAJ<<