Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 2017 r.

Zdrowie: odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany, wykastrowany, FIV pozytywny

Stosunek do ludzi: Pączek bardzo lubi być miziany ale na własnych zasadach. Gdy ma dosyć daje jasny sygnał, szybko się przestymulizuje

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu

Koty: syczy na koty, bywa agresywyny, wykazuje problemy lękowe

Inne: chodzi za głosem człowieka, ładnie korzysta z kuwety

 

Pączek o sobie:

Hej! Tu Pączek! Tak, wiem, wiem, imię średnio do mnie pasuje, bo ja przecież zawsze sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem byłem, ale odkąd mieszkam z Ciotkami w schronisku, to wiele się w moim życiu zmieniło. Ciotki wzięły mnie w obroty i z brudnego, śmierdzącego kocura stałem się rudym przystojniakiem, który ma własny fan club!!! Wprawdzie pozbawiły mnie również jajek, ale o tym nie będziemy rozmawiać! Na początku bardzo się na nie wkurzałem, syczałem i wszystkich biłem łapą, ale teraz już wiem, że tu wszyscy chcą dla mnie dobrze, więc odpuszczam. Okazało się, że głaski bywają miłe, więc coraz częściej się o nie upominam, często wyglądam sobie również przez okno i wsuwam frykasy od ciotek. Może nie jestem zbyt wylewny, nie nadaję się również na kociego miziaka, ale czasami lubię się poocierać o ludzkie nogi, jestem Was człowieków bardzo ciekawy i chodzę za Wami krok w krok. Jeśli pozwolicie mi być sobą, to chętnie się z Wami zaprzyjaźnię! Jeśli nie odstraszył Was kot indywidualista, to piszcie i dzwońcie do Ciotek, chętnie Was poznam! Do zobaczenia w schronisku – Wasz Kot Alfa – Pączek!

Poznaj historię Pączka:

9 marca 2022 r.

Pączek został zgłoszony do straży gminnej, że pojawił się na ogródku jednej z mieszkanek naszej gminy. Funkcjonariusze wystawili klatkę łapkę i po niecałej dobie chłopak się złapał. Przyjechał do nas bardzo brudny, z brzydkim zapachem z pyszczka oraz wysuszoną skóra za uchem.
Nie pozwolił w pierwszym dniu za dużo ze sobą zrobić, ale weterynarz mógł stwierdzić zapalenie w pyszczku. Udało się też pobrać skórę na badania pod kątem grzyba. Na szczęście zmiana za uchem nie była tym spowodowana.
Pączek przeszedł pod naszą opieką już badanie krwii, kastrację oraz zabieg usuwania zębów związanych z zapaleniem jakie było w pyszczku.

17 listopada 2022 r.

KTO POKOCHA PLUSZOWEGO MISIA O ZAWADIACKIM SPOJRZENIU?

Pączek to kot z ogromnym bagażem emocjonalnym. Ma ok. 5 lat, a już sporo doświadczył…

Życie na ulicy odciskało na nim swoje piętno aż stało się niemożliwe ze względu na jego stan zdrowia. Widać to nie tylko po niezliczonych bliznach na pysiu i pozytywnym wyniku testu na FiV, ale także – i przede wszystkim – w zachowaniu Pączka….

Po licznych konsultacjach weterynaryjnych nie udało się znaleźć jednoznacznego rozwiązania jego problemów.
Pączek nie radzi sobie z nadmiarem emocji, a o to bardzo łatwo. Wystarczy zbyt dużo uwagi ze strony ludzi czy kotów, zamieszanie w domu, drobne zmiany w przestrzeni. Wówczas Pączek radzi sobie tak, jak się nauczył na wolności – albo agresją wobec innych, albo znaczeniem swojego terenu moczem, tak by poczuć się chociaż trochę bezpieczniej.

Pomimo tego okazuje też miłość i wdzięczność, nie tylko przy misce. Kładzie się w łóżku i nastawia swoją kostropatą główkę do głaskania. Wciąż zawodowo też poluje, ale teraz już tylko na wędki i piłeczki. Zdarza mu się też aportować!

Zależy nam by opiekunem Pączka została Specjalna Osoba – świadoma konsekwencji FiV, wyczulona na jego potrzeby i sygnały, które wysyła.
W tym rudym serduszku jest dużo czułości, lecz inicjatywa musi być po stronie Pączka.

Aktualnie Pączek przebywa w domu tymczasowym wraz z innym kotami.
Podczas konsultacji z behawiorystką pojawiła się wizja takiego domu:

  • z możliwością bezpiecznego wychodzenia (osiatkowany balkon, woliera),
  • bez innych zwierząt
  • ze spokojnym rytmem życia bez większych zmian, hałasu, nieobecności.

Taka wymarzona oaza spokoju.

Wiemy, że to wiele, ale nie porzucamy nadziei na to, że Pączek odnajdzie spokój, na który tak bardzo zasługuje. Póki co dajemy z siebie wszystko, żeby zapewnić mu chociaż jego namiastkę.
Najserdeczniej prosimy o pomoc w poszukiwania bezpiecznej przystani dla Pączka.

Chcesz podarować swoje serce Pączkowi?

Wypełnij ankietę:

Czy wiesz czym jest dom tymczasowy?
https://glosemzwierzat.pl/jak-pomoc/dom-tymczasowy/

Galeria:

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)