Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Zuki, kot do adopcji, Poznań, Dopiewo18 stycznia 2018

Zuki to kot, który przybłąkał się do nas sam 1 listopada 2017 roku. Konkretnie przybłąkał się do naszego przytuliska dla psów w Dopiewie. Znaleźli go nasi wolontariusze i został zabrany do kociarni, czyli tam gdzie miejsce kotów.:)  Od niedawna Zuki znajduje się w domu tymczasowym i w końcu ma ludzi non stop dla siebie + kocią koleżankę Nutkę.

Zuki dał się nam poznać jako przecudowny, jednak bardzo nieśmiały, miziak. Kiedy wyciągamy do niego dłonie, by go pogłaskać, najpierw kuli się w sobie i troszkę posykuje, po czym gdy już się go dotknie, nagle odpala traktorek.:) Mruczy głośno z zadowolenia i nastawia się do dalszego miziania. Szczególnie lubi być drapany po grzbiecie tuż nad ogonkiem. I tak cały proces „witania się” z Zukim wygląda zawsze – najpierw udaje, że jest niedotykalski po czym rozkosznie nadstawia się do głasków.

Poza mizianiem Zuki kocha zabawę. Na widok wędki z piórkami dosłownie szaleje, biega za nią, gryzie piórka, jest przeszczęśliwy. W kociarni przyglądał się z zaciekawieniem innym kotkom i próbował je zaczepiać, by się z nim bawiły. Z tego wnioskujemy, że raczej dobrze odnajdzie się w domu z innym kotem. Będzie na pewno także wspaniałym i jakże rozmruczanym przyjacielem człowieka.

Zuki urodził się w sierpniu 2017 roku. To jeszcze młody gentelmen. Jest odrobaczony i zaszczepiony.

17 sierpnia 2018 r.

Zuki czeka na swój dom już 8 miesięcy, ale nie traci przez to pogody ducha. To bardzo aktywny i śmieszny kocurek, uwielbia wszelakie kocie gonitwy, zapasy, gryzienie kartonów i unicestwianie piórek na końcu wędki. Przy tym wszystkim pozostaje dość płochliwy, bardzo lubi ocierać się o ręce człowieka, wręcz pcha w nie łepek, mrucząc przy tym donośnie, lecz nie potrafi jeszcze w pełni zaufać. W swoim domu tymczasowym Zuki nie dostaje dostatecznie dużo uwagi, tak potrzebnej w przypadku kotków nieśmiałych i lękliwych, lecz wszystko jest lepsze od klatki, szczególnie w przypadku ów energicznego młodzieńca. Kocurek jest zdrowy, wykastrowany i tylko czeka, aż ktoś go zauważy.

5 lutego 2019 r.

Właśnie mija rok od kiedy trafił do domu tymczasowego.
Śliczny pyszczek, ciekawość typowa dla młodziaków i niespożyta energia do psot – tak pokrótce można opisać tego urokliwego kocurka. Zuki kocha inne koty, będzie świetnym uzupełnieniem dla innego młodziaka, któremu na co dzień brakuje rozrywek. Polecamy takie rozwiązania, w końcu dwa koty to tak samo dużo obowiązków, a 2 razy więcej radości! W pakiecie są zarówno wspólne gonitwy, zapasy, ataki z zaskoczenia, salta w powietrzu, jak i rozczulające, wzajemne lizanie się po uszkach. Zuki ma ok.1,5 roku, jest wykastrowany, pięknie korzysta z kuwety i nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Rozkosznie reaguje na głaski, sam ociera się pyszczkiem o dłonie i głośno przy tym mruczy, jednak nie pozwala się jeszcze brać na ręce i boi się gwałtowniejszych ruchów. Na pewno trzeba mu poświęcić więcej uwagi, której dom tymczasowy niestety nie jest mu w stanie zapewnić. Bardzo liczymy na to, że ktoś niebawem zakocha się w tych wielkich, zielono-żółtych oczyskach.

30 kwietnia 2019 r.

Zuki jest z nami od maleńkiego kociaka, ale mimo niezwykłej urody, nie udało mu się znaleźć domu od 1,5 roku. Chłopiec jest śliczny, lecz troszkę nieśmiały.  Śliczny pyszczek, ciekawość typowa dla młodziaków i niespożyta energia do psot – tak po krótce można opisać tego urokliwego kocurka. Zuki kocha inne koty, będzie świetnym uzupełnieniem dla innego młodziaka, któremu na co dzień brakuje rozrywek. Zuki jest wykastrowany, pięknie korzysta z kuwety i nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Rozkosznie reaguje na głaski, sam ociera się pyszczkiem o dłonie i głośno przy tym mruczy, jednak nie pozwala się jeszcze brać na ręce i boi się gwałtowniejszych ruchów. Na pewno trzeba mu poświęcić sporo uwagi i czasu. Bardzo liczymy na to, że ktoś niebawem zakocha się w tych wielkich, zielono-żółtych oczyskach.

Pilnie szukamy domu stałego lub tymczasowego dla Zukisia, gdyż w obecnym nie może już długo przebywać.

Prosimy, udostępnij!

Jeśli myślisz o jego adopcji – wypełnij krótką ankietę adopcyjną:

http://bit.ly/ankieta-adopcyjna-kot

 

 

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744