Koty do adopcji
Psy do adopcji
Zostań domem tymczasowym
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Zuki, kot do adopcji, Poznań, Dopiewo18 stycznia 2018

Zuki to kot, który przybłąkał się do nas sam 1 listopada 2017 roku. Konkretnie przybłąkał się do naszego przytuliska dla psów w Dopiewie. Znaleźli go nasi wolontariusze i został zabrany do kociarni, czyli tam gdzie miejsce kotów.:)  Od niedawna Zuki znajduje się w domu tymczasowym i w końcu ma ludzi non stop dla siebie + kocią koleżankę Nutkę.

Zuki dał się nam poznać jako przecudowny, jednak bardzo nieśmiały, miziak. Kiedy wyciągamy do niego dłonie, by go pogłaskać, najpierw kuli się w sobie i troszkę posykuje, po czym gdy już się go dotknie, nagle odpala traktorek.:) Mruczy głośno z zadowolenia i nastawia się do dalszego miziania. Szczególnie lubi być drapany po grzbiecie tuż nad ogonkiem. I tak cały proces „witania się” z Zukim wygląda zawsze – najpierw udaje, że jest niedotykalski po czym rozkosznie nadstawia się do głasków.

Poza mizianiem Zuki kocha zabawę. Na widok wędki z piórkami dosłownie szaleje, biega za nią, gryzie piórka, jest przeszczęśliwy. W kociarni przyglądał się z zaciekawieniem innym kotkom i próbował je zaczepiać, by się z nim bawiły. Z tego wnioskujemy, że raczej dobrze odnajdzie się w domu z innym kotem. Będzie na pewno także wspaniałym i jakże rozmruczanym przyjacielem człowieka.

Zuki urodził się w sierpniu 2017 roku. To jeszcze młody gentelmen. Jest odrobaczony i zaszczepiony.

17 sierpnia 2018 r.

Zuki czeka na swój dom już 8 miesięcy, ale nie traci przez to pogody ducha. To bardzo aktywny i śmieszny kocurek, uwielbia wszelakie kocie gonitwy, zapasy, gryzienie kartonów i unicestwianie piórek na końcu wędki. Przy tym wszystkim pozostaje dość płochliwy, bardzo lubi ocierać się o ręce człowieka, wręcz pcha w nie łepek, mrucząc przy tym donośnie, lecz nie potrafi jeszcze w pełni zaufać. W swoim domu tymczasowym Zuki nie dostaje dostatecznie dużo uwagi, tak potrzebnej w przypadku kotków nieśmiałych i lękliwych, lecz wszystko jest lepsze od klatki, szczególnie w przypadku ów energicznego młodzieńca. Kocurek jest zdrowy, wykastrowany i tylko czeka, aż ktoś go zauważy.

 

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

W tytule maila wpisz imię kota, na którego jest ankieta.