Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
22 stycznia 2021
Powiedzieć o nim „słodziutki” to jak nic nie powiedzieć, Dżemik to jedna z najcudowniejszych istot, jakie kiedykolwiek stąpały po ziemi. Tak zrównoważonego, pełnego ciepła i wewnętrznego spokoju psa nie spotyka się zbyt często, spędzać z nim czas to zawsze wielka przyjemność i korzyść dla człowieka, który ma wtedy szansę nauczyć się czegoś o innych i o sobie samym. Czy Dżemik zawsze był taki, jak teraz, czy pokory i opanowania nauczyło go życie ze złamaną i nieleczoną łapką? Nie wiemy na pewno, ale liczy się teraźniejszość, a dzisiaj Dżemik to prawdziwy skarb. Jest przemiły w stosunku do ludzi i psów, wykazuje się anielską cierpliwością podczas zabiegów rehabilitacyjnych, a na spacerach zachowuje się tak, jakby nic nigdy nie miało go ani zaskoczyć, ani przestraszyć. Żyje godnie i spokojnie, mógłby uczyć inne psy, jak należy się zachowywać! Dżemik jest już po badaniach weterynaryjnych, które dały nam nadzieję, na odzyskanie przynajmniej częściowej sprawności w złamanej łapce. Wspomniana rehabilitacja ma zmniejszyć istniejące w mięśniach przykurcze, dzięki czemu zmieni się naturalne ułożenie łapki, które docelowo ma umożliwić operację. Nie wiemy kiedy miało miejsce złamanie i jak długo przyszło Dżemikowi w ten sposób funkcjonować, ale cieszymy się z istniejącej szansy, a nasze wolontariuszki codziennie ćwiczą z Dżemikiem, starając się uratować jego łapkę. Dżemik ma około 6 lat, jest bardzo delikatny i towarzyski, akceptuje wszystko i wszystkich, jest psem zwyczajnie doskonałym. Szukamy dla niego najlepszego domu z możliwych!
24 maja 2021
Po wizytach u różnych weterynarzy, zdjęciach RTG i kilkutygodniowej rehabilitacji wiemy już, że Dżemik nie odzyska sprawności w swojej łapce. Cień szansy miała dawać seria operacji na jego złamanej kończynie, ale wymagałoby to celowego połamania zrośniętych już kości, a potem wielotygodniowej rehabilitacji, na którą w obecnych warunkach nie mamy szans, nie wspominając już o bólu, którego ponownie musiałby doświadczać Dżemik. Po konsultacji z lekarzem prowadzącym, zdecydowaliśmy, że pomożemy naszemu słodziakowi poprawiając komfort jego codziennego funkcjonowania. Dżemik dostanie specjalistyczną ortezę, która zostanie wykonana specjalnie dla niego po dokładnych pomiarach u producenta tego sprzętu. Dzięki ortezie będzie mógł dalej korzystać ze swojej złamanej kończyny nie narażając się na otarcia i dodatkowe obciążenia stawów. Dżemik jest właśnie w drodze do Łodzi z naszymi super wolontariuszami – Martą i Maciejem. Trzymajcie kciuki i pamiętajcie, że Dżemik wciąż czeka na swój dom!
1 czerwca 2021
Dżemik to wyjątkowy pies. Bardzo spokojny, miły dla otoczenia, mądry, zrównoważony i zawsze uśmiechnięty. Dżemik jest również bardzo dzielny, nie poddał się swojej niepełnosprawności i z godną pozazdroszczenia energią wita każdy nowy dzień. Do tego wszystkiego jest bardzo ładny, nie ma chyba osoby, która nie zwróciłaby na niego uwagi odwiedzając nasze schronisko. Nie będziemy ukrywać, że chłopak świetnie zdaje sobie sprawę ze swojej urody, którą potrafi nienachalnie wyeksponować profesjonalnie pozując do zdjęć. Pies idealny, bez dwóch zdań. Czekamy jeszcze na ludzi, którzy przygarną go do swojego domu i z którymi wspólnie będzie mógł pozować do rodzinnych zdjęć. Po cichu liczymy, że to już za momencik.

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 771 863