Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

20 grudnia 2022
Falko większość swojego życia spędził za kratami schroniskowego boksu, do którego trafił jak miał około dwóch lat. W jakich okolicznościach tam się znalazł i w jakich warunkach żył wcześniej nie dowiemy się już nigdy, wiemy natomiast, że w schronisku spędził długie 4 lata, pozostając psem praktycznie niewidzialnym, mimo swoich rozmiarów. Falko nie rzucał się w oczy nie tylko ze względu na swoje szaro-bure umaszczenie, ale też dlatego, że nie zwracał na siebie niczyjej uwagi, ustępując miejsca innym psom, tym bardziej energicznym i głośniejszym. Na szczęście zauważyliśmy go my i wzięliśmy pod opiekę do naszego małego schroniska.
Falko jest psem, którego nie da się nie lubić – jest bardzo radosny i miły zarówno w stosunku do ludzi, jak i innych psów, bardzo ładnie chodzi na smyczy (jak już opadną początkowe emocje po wyjściu z boksu), i – mimo kilku lat spędzonych w schronisku – zachował głęboki spokój i pogodę ducha, którą mógłby obdzielić kilka innych psów. Jest fantastyczny i bardzo miło spędza się z nim czas, zwłaszcza, gdy obdarowuje kogoś swoim szerokim, ciepłym uśmiechem. Bardzo lubi towarzystwo innych psów, podejrzewamy że mógłby zamieszkać również z kotami. Falko ma teraz około 6 lat, jest psem dużym, ważącym 42 kilogramów, jest wykastrowany i zdrowy, ma aktualne szczepienia. Szukamy dla niego domu w okolicy cichej i spokojnej, wolnej od miejskiego zgiełku. Ze względu na swoją wielkość nie nadaje się do życia w bloku, może zamieszkać z innymi zwierzętami i dziećmi.

[nggallery id=2552]

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być schronisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047