Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

9 czerwca 2023

Madi jest młodą, około 1,5 roczną, niezwykle uroczą i kochaną suczką, a przy tym bardzo malutką i delikatną – waży zaledwie nieco ponad 8 kilogramów. Jeszcze do niedawna cieszyła się domowym życiem, które wiodła w towarzystwie Marshala. Zmiana sytuacji życiowej zmusiła ich opiekunkę do oddania psów do schroniska, co bardzo mocno odbiło się na ich emocjach i poczuciu bezpieczeństwa. Madi w pierwszych dniach było bardzo ciężko odnaleźć się w schroniskowych realiach – w boksie czuła się zagubiona i samotna, ale na szczęście szybko udało nam się zdobyć jej sympatię i zaufanie. Po przełamaniu pierwszych lodów Madi okazała się być wspaniałą towarzyszką spacerów, podczas których uwielbia zaglądać w różne ciekawe zakamarki, tarzać się w trawie i wylegiwać na słońcu podczas postojów. Madi systematycznie nabiera też pewności siebie w kontaktach z innymi psami i uczy się tego, że ich towarzystwo jest miłe i potrzebne. Obserwując Madi i spędzając z nią czas jesteśmy przekonani, że do nowego domu wniesie mnóstwo dobrej, pozytywnej energii i wspólnie wyczekujemy dnia, w którym ta kochana dziewczynka opuści schronisko raz na zawsze. Madi trafiła do schroniska ze starym złamaniem przedniej prawej łapki, którą stara się jak najbardziej odciążać. Konsultacja chirurgiczna wykazała, że choć od złamania minęło już trochę czasu, to łapka jest do uratowania, pod warunkiem, że Madi przejdzie rekonwalescencję w domowych warunkach. Naszym priorytetem jest szybkie znalezienie dla niej domu, chociażby tymczasowego, w którym sunia będzie mogła szybko dojść do siebie po planowanej operacji. Szukamy dla niej domu w okolicy bezpiecznej i atrakcyjnej z psiej perspektywy, z łatwym dostępem do zielonych terenów spacerowych, poza centrum miasta. Madi może zamieszkać z innym, miłym psem oraz kotem.

31 sierpnia 2023

Udało się – Madi nie męczy się już w schroniskowym boksie, a do tego – co najważniejsze – przeszła już operację łapki. Było to w końcu możliwe dzięki temu, że udało nam się znaleźć dla niej dom tymczasowy, w którym zamieszkała w towarzystwie swojej nowej koleżanki – Majki. Trzymamy mocno kciuki za szybką rekonwalescencję naszej dzielnej dziewczynki i mamy nadzieję, że już niedługo odzyska pełną sprawność. Cały czas szukamy dla niej nowego, stałego domu, który – miejmy nadzieję – już niedługo pojawi się na horyzoncie.

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047