Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

22 września 2021
Melodia i Malinka to dwie trzymiesięczne suczki, dla których szukamy najlepszych domów pod słońcem. Siostry w wieku około dwóch miesięcy zostały wyrzucone przez kogoś w worku do przydrożnego rowu, bo najprawdopodobniej to właśnie ich dwóch nie udało się już wcisnąć sąsiadom. Były niechciane od samego początku i gdy zaczęły już poważnie zawadzać to potraktowano je jak śmieci. Kolejny miesiąc spędziły w schroniskowym boksie, w którym czuły się po prostu fatalnie – bały się hałasu, izolacji, ludzi, zupełnie nie rozumiały, co się wokół nich dzieje i zachowywały się tak, jakby chciały zniknąć. Szczęśliwie udało nam się znaleźć dla nich dom tymczasowy, w którym obie dziewczynki bardzo szybko stanęły na nogi i zaczęły otwierać się na świat. Widać, że z natury są ostrożne i w nowych sytuacjach lubią sobie pomyśleć zanim coś zrobią, ale w swoim towarzystwie i przy znanych sobie osobach rojbrują, jak na szczeniaczki przystało. Melodia i Malinka mają obecnie około 3 miesięcy i każdego dnia nadrabiają stracony czas. Uczą się noszenia obroży i oswajają się z przypiętą do niej smyczą, poznają nowych ludzi i psy. Dziewczynki są zdrowe i powinny jak najszybciej zamieszkać w swoich nowych domach. W przyszłości będą psami raczej średniej wielkości, ale rodzice nie są nam znani. Szukamy dla nich domów w spokojnych okolicach, z dala od miasta, z łatwym dostępem do terenów zielonych. Melodia i Malinka mogą zamieszkać w domu z innymi, miłymi psami czy kotami. Te szczeniaczki przeszły już tak wiele, mamy nadzieję, że wkrótce zamieszkają u boku swoich kochających ludzi.
15 listopada 2021
Te dwie urocze panienki wciąż czekają na swoich opiekunów, u boku których będą mogły dzielnie maszerować przez świat. Dzielnie, choć niekoniecznie z pełną powagą, bo obie mają wyjątkowy talent do psot i zabaw. Wszystko oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i z delikatnością godną prawdziwych arystokratek. Niewątpliwego uroku dodają im z pewnością ich poważne miny, ale nie dajcie się zmylić, Melodia i Malinka dobrze wiedzą czym jest poczucie humoru. Dziewczynki każdego dnia uczą się czegoś nowego i pokazują, że przy odrobinie wsparcia nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Melodia i Malinka świetnie odnajdują się w towarzystwie innych psów, chętnie zawierają znajomości z ludźmi oraz kotami. Wyrastają na idealne towarzyszki dnia codziennego. Na spacerach zachowują się grzecznie, potrafią też zostać same bez opiekunki i coraz lepiej wychodzi im zachowywanie czystości. Szukamy dla nich dobrych domów w spokojnych okolicach, w których będą mogły rozwijać się i prowadzić szczęśliwe życie.
18 lutego 2022
Panna Malinka grzecznie i cierpliwie czeka na dzień przeprowadzki do swojego nowego domu. Właściwie należałoby powiedzieć, że do swojego pierwszego domu, bo choć czuje się świetnie w towarzystwie swoich opiekunów i koleżanki Pandy, to wciąż jest to tylko dom tymczasowy. Malinka jest wesołą i delikatną istotką, która ceni sobie równie mocno ciszę, spokój i możliwość porządnego wypoczynku, co wolną przestrzeń, kontakt z naturą i bliskość przyrody. Powinna zamieszkać w okolicy podmiejskiej, wolnej od zgiełku, nadmiernego ruchu i hałasu. Mamy nadzieję, że wraz z nadchodzącą wiosną, nadejdą również duże zmiany w życiu naszej Malinki! To bardzo kochana dziewczyna, może zamieszkać z innymi psami i kotami.
2 kwietnia 2022
Przypominamy o Malince, która cały czas szuka stałego domu. Nie udaje nam się go dla niej znaleźć aż od września, odkąd była małym szczeniakiem… Czas leci, Malinka już wydoroślała, a domu jak nie było tak nie ma. To wesoła, fajna suczka, który ceni sobie towarzystwo innych psów, wolną przestrzeń, kontakt z naturą, kocha długie spacery i wspólne zabawy. Jest średniego wzrostu, waży niecałe 15 kg i od dłuższego czasu już za bardzo nie rośnie. Jest młodziutka – ma ok. 8-9 miesięcy. Powinna zamieszkać w okolicy podmiejskiej w domu z ogrodem, w którym chętnie spędza czas w ciepłe dni wylegując się na słońcu. Może zamieszkać z psami, kotami i dziećmi, ale już takimi podrośniętymi. Mamy nadzieję, że wraz z nadchodzącą wiosną, Malinka znajdzie w końcu swoją rodzinę!
28 czerwca
Malinka już niedługo skończy rok i jakoś na razie nie ma szczęścia w poszukiwaniu stałego domu. Jest z nami aż od września, z malutkiego, przerażonego szczeniaczka wyrosła na psa bardzo kulturalnego, towarzyskiego i inteligentnego. Życie z nią nie przysparza żadnych problemów, Malinka świetnie dogaduje się z psami, żyje też z kotami, jest miła, ale nienachalna w stosunku do ludzi, potrafi zostać sama w domu i uwielbia wylegiwać się na kanapie. Niewątpliwie posiada szeroki pakiet zalet, które ktoś kiedyś doceni, miejmy nadzieję, że już niedługo…

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047