Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

22 września 2021
Melodia i Malinka to dwie trzymiesięczne suczki, dla których szukamy najlepszych domów pod słońcem. Siostry w wieku około dwóch miesięcy zostały wyrzucone przez kogoś w worku do przydrożnego rowu, bo najprawdopodobniej to właśnie ich dwóch nie udało się już wcisnąć sąsiadom. Były niechciane od samego początku i gdy zaczęły już poważnie zawadzać to potraktowano je jak śmieci. Kolejny miesiąc spędziły w schroniskowym boksie, w którym czuły się po prostu fatalnie – bały się hałasu, izolacji, ludzi, zupełnie nie rozumiały, co się wokół nich dzieje i zachowywały się tak, jakby chciały zniknąć. Szczęśliwie udało nam się znaleźć dla nich dom tymczasowy, w którym obie dziewczynki bardzo szybko stanęły na nogi i zaczęły otwierać się na świat. Widać, że z natury są ostrożne i w nowych sytuacjach lubią sobie pomyśleć zanim coś zrobią, ale w swoim towarzystwie i przy znanych sobie osobach rojbrują, jak na szczeniaczki przystało. Melodia i Malinka mają obecnie około 3 miesięcy i każdego dnia nadrabiają stracony czas. Uczą się noszenia obroży i oswajają się z przypiętą do niej smyczą, poznają nowych ludzi i psy. Dziewczynki są zdrowe i powinny jak najszybciej zamieszkać w swoich nowych domach. W przyszłości będą psami raczej średniej wielkości, ale rodzice nie są nam znani. Szukamy dla nich domów w spokojnych okolicach, z dala od miasta, z łatwym dostępem do terenów zielonych. Melodia i Malinka mogą zamieszkać w domu z innymi, miłymi psami czy kotami. Te szczeniaczki przeszły już tak wiele, mamy nadzieję, że wkrótce zamieszkają u boku swoich kochających ludzi.
15 listopada 2021
Te dwie urocze panienki wciąż czekają na swoich opiekunów, u boku których będą mogły dzielnie maszerować przez świat. Dzielnie, choć niekoniecznie z pełną powagą, bo obie mają wyjątkowy talent do psot i zabaw. Wszystko oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i z delikatnością godną prawdziwych arystokratek. Niewątpliwego uroku dodają im z pewnością ich poważne miny, ale nie dajcie się zmylić, Melodia i Malinka dobrze wiedzą czym jest poczucie humoru. Dziewczynki każdego dnia uczą się czegoś nowego i pokazują, że przy odrobinie wsparcia nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Melodia i Malinka świetnie odnajdują się w towarzystwie innych psów, chętnie zawierają znajomości z ludźmi oraz kotami. Wyrastają na idealne towarzyszki dnia codziennego. Na spacerach zachowują się grzecznie, potrafią też zostać same bez opiekunki i coraz lepiej wychodzi im zachowywanie czystości. Szukamy dla nich dobrych domów w spokojnych okolicach, w których będą mogły rozwijać się i prowadzić szczęśliwe życie.
18 lutego 2022
Zima mija, a Melodyjka wciąż czeka na ten najważniejszy w swoim życiu dzień, w którym przeprowadzi się do nowego domu i zacznie dorosłe życie. Dziewczynka podrosła już (ale nie za dużo) i dojrzała, i jest gotowa, by pójść w świat, ale przecież nie zrobi tego sama. Do towarzystwa w tej wielkiej życiowej wyprawie przydadzą jej się przynajmniej jacyś fajni ludzie, a jak będą mieli równie fajnego psa czy kota, to Melodii też to na pewno przypasuje. Liczymy mocno na to, że dziewczynka już niedługo przeprowadzi się do swojego nowego domu.

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047