Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

12 czerwca 2023
Milu trafił do schroniska w fatalnym stanie: zaniedbany, wychudzony i bez sił. Nie chcemy nawet wiedzieć kto zgotował mu taki los ani tego czy został on z premedytacją wyrzucony, czy się zgubił lub uciekł. To nie ma już jednak żadnego znaczenia, teraz najważniejsze jest jego dobro i zapewnienie mu godnej przyszłości. Zaraz po pojawieniu się w schronisku Milu miał zrobione kompleksowe badania: USG, RTG, badania krwi oraz kału, które wykazały anemię, guzy na jądrach, giardię, zmiany na płucach oraz niedoczynność tarczycy, a do tego stare złamanie lewej przedniej łapy. Niezwłocznie wdrożyliśmy niezbędne leczenie, dzięki czemu stan Milu szybko się poprawił, jednak mamy świadomość, że schronisko to nie jest miejsce dla takiego psa, jak on. Robimy, co w naszej mocy, aby Milu mógł opuścić boks i zamieszkać w domowych warunkach, chociażby w domu tymczasowym, w którym miałby codzienną opiekę i całodobowy kontakt z ludźmi i ze światem, na czym mu tak bardzo zależy. Jest uroczym, delikatnym starszym psem, który ceni sobie bliskość, a nade wszystko potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i kogoś, komu mógłby zaufać. Bardzo dobrze dogaduje się też z psami, ale bez wątpienia preferuje towarzystwo psów spokojnych, miłych i zrównoważonych. Milu to wyjątkowy pies, który mimo swojego położenia, codziennie szeroko się do nas uśmiecha i bardzo, ale to bardzo chce żyć. Mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć dla niego nowy, dobry i kochający dom. Milu ma około 12 lat i waży 25 kilogramów, ale ma znaczną niedowagę.
1 października 2023
Udało się! Milu nie musi już oglądać świata przez kraty schroniskowego boksu! Pojechał właśnie do małego, domowego hoteliku dla psów, w którym będzie miał możliwość normalnego życia pod troskliwą opieką świetnych ludzi i w towarzystwie małej grupy sympatycznych i spokojnych psów. Mamy nadzieję, że domowe warunki, bliski kontakt z przyrodą, codzienne spacery, dobre jedzenie i poczucie pełnego bezpieczeństwa pozytywnie wpłyną na samopoczucie i zdrowie Milu, co sprawi, że będzie mógł w pełni i długo cieszyć się codziennym, harmonijnym życiem, takim na jakie zawsze zasługiwał. Dziękujemy Sylwii i Michałowi za przyjęcie Milu do siebie i otoczenie go troskliwą opieką!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047