Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Dziękujemy
1 kwietnia 2021
Neska to bardzo sympatyczna sunia, nieco w typie owczarka niemieckiego, ale tak bez przesady, widać w niej cechy zupełnie nierasowe i to dzięki nim dziewczyna ma bardzo dużo niepodważalnego uroku. Wiemy o niej niewiele, ale za to wystarczająco dużo, aby znowu pokręcić w milczeniu głową w zastanowieniu nad ludzkim podejściem do innych zwierząt. Jest wielu przeciwników uczłowieczenia zwierząt, w tym psów, ciekawe natomiast, czy liczba przeciwników ich uprzedmiotowienia jest przynajmniej zbliżona. Neska była właśnie takim przedmiotem, narzędziem, które stało się niepotrzebne i zaczęło zawadzać. Całe życie spędziła w kojcu na terenie firmy, której miała pilnować. Nie widziała świata poza tym otoczonym ogrodzeniem firmy, nie poznała nigdy innego psa, nie była w innym miejscu, nie kąpała się w jeziorze, nie tarzała w trawie. Była więźniem, a na stare lata stała się do tego wszystkiego zupełnie niepotrzebna. Strasznie to przykre, ale nie cofniemy już tego… Dzisiaj Neska jest bezpieczna, opiekujemy się nią najlepiej jak umiemy i zrobimy wszystko, żeby znaleźć jej dom na stare lata. Neska ma ok 10 lat, potrzebuje spokoju, ciszy, wygodnego legowiska i regularnych spacerów w dostosowanym do jej wieku tempie, co wcale nie oznacza, że muszą to być spacery krótkie. Dziewczyna jest w dobrej kondycji, chętnie chodzi po lesie, na spacerach jest grzeczna, nie ma z nią żadnych kłopotów ani problemów. Lubi ludzi, łatwo zawiera nowe znajomości, pozwala na dotyk i głaskanie, które sprawiają jej dużą przyjemność. Szukamy dla Neski domu w spokojnej okolicy, blisko terenów zielonych, przyjaznej psom i umożliwiającej codzienne, relaksujące spacery. Neska jest zdrowa, ma aktualne szczepienie, jest zabezpieczona przeciwko pasożytom. Ludzie zmarnowali jej już tyle lat, nie pozwólmy żeby kolejne spędziła w schronisku…
3 września 2021
Nasza Nesca wciąż czeka w schroniskowej klatce na odmianę swojego losu. Czy znajdzie się ktoś, kto da jej dom i otoczy opieką, na jaką zasługuje? My mocno wierzymy, że tak i że będzie to jeszcze tego lata! Takie mamy życzenie, a one podobno czasem się spełniają, więc odliczamy już dni. Dla nowego opiekuna naszej suni mała rada – nie musisz czekać do końca lata, możesz zadzwonić już teraz!
22 stycznia 2022
Co nie udało nam się latem, udało się tuż przed zimą – rzutem na taśmę Nesca trafiła na odpowiednich ludzi, którzy przygarnęli ją do siebie oferując jej dom tymczasowy, którego tak bardzo potrzebowała. Dziewczyna nie musi już marznąć w schroniskowym boksie, ma bowiem do dyspozycji wygodne legowisko w ciepłym mieszkaniu, z którego bardzo chętnie korzysta, wysypiając się za wszystkie czasy. Neska bardzo szybko przystosowała się do zupełnie nowych dla siebie warunków, pokazując, że dla chcącego nic trudnego, nawet jeśli ma się już swoje lata na karku. Zobaczymy, co przyniosą Nesce nadchodzące tygodnie, kto wie, może ze zmianą daty w kalendarzu nadejdą kolejne zmiany w życiu naszej podopiecznej?
18 lipca 2022
Nesca bardzo dobrze zaaklimatyzowała się w swoim domu tymczasowym i bez dwóch zdań czuje się tam zupełnie jak u siebie. Korzysta z domowych wygód, w wolnych chwilach rozwija swoje talenty ogrodnika i działkowca, nie zapominając oczywiście o nieodzownych aktywnościach stanowiących podstawę psiej egzystencji, czyli relaksujących spacerach po okolicy i obowiązkowych drzemkach. Tylko pozazdrościć takiego życia. Czy czuje się dobrze? Zdecydowanie tak – Nesca miewa się świetnie nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, w czym ogromna zasługa jej opiekunów z domu tymczasowego – Alicji i Filipa, którzy spadli naszej dziewczynie z samego szczytu nieba i dbają o nią po prostu wzorowo! Kto wie, co przyniosą nadchodzące miesiące, może na horyzoncie pojawi się ktoś, kto będzie chciał naszą seniorkę?

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 501 173 726