Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1 kwietnia 2021
Neska to bardzo sympatyczna sunia, nieco w typie owczarka niemieckiego, ale tak bez przesady, widać w niej cechy zupełnie nierasowe i to dzięki nim dziewczyna ma bardzo dużo niepodważalnego uroku. Wiemy o niej niewiele, ale za to wystarczająco dużo, aby znowu pokręcić w milczeniu głową w zastanowieniu nad ludzkim podejściem do innych zwierząt. Jest wielu przeciwników uczłowieczenia zwierząt, w tym psów, ciekawe natomiast, czy liczba przeciwników ich uprzedmiotowienia jest przynajmniej zbliżona. Neska była właśnie takim przedmiotem, narzędziem, które stało się niepotrzebne i zaczęło zawadzać. Całe życie spędziła w kojcu na terenie firmy, której miała pilnować. Nie widziała świata poza tym otoczonym ogrodzeniem firmy, nie poznała nigdy innego psa, nie była w innym miejscu, nie kąpała się w jeziorze, nie tarzała w trawie. Była więźniem, a na stare lata stała się do tego wszystkiego zupełnie niepotrzebna. Strasznie to przykre, ale nie cofniemy już tego… Dzisiaj Neska jest bezpieczna, opiekujemy się nią najlepiej jak umiemy i zrobimy wszystko, żeby znaleźć jej dom na stare lata. Neska ma ok 10 lat, potrzebuje spokoju, ciszy, wygodnego legowiska i regularnych spacerów w dostosowanym do jej wieku tempie, co wcale nie oznacza, że muszą to być spacery krótkie. Dziewczyna jest w dobrej kondycji, chętnie chodzi po lesie, na spacerach jest grzeczna, nie ma z nią żadnych kłopotów ani problemów. Lubi ludzi, łatwo zawiera nowe znajomości, pozwala na dotyk i głaskanie, które sprawiają jej dużą przyjemność. Szukamy dla Neski domu w spokojnej okolicy, blisko terenów zielonych, przyjaznej psom i umożliwiającej codzienne, relaksujące spacery. Neska jest zdrowa, ma aktualne szczepienie, jest zabezpieczona przeciwko pasożytom. Ludzie zmarnowali jej już tyle lat, nie pozwólmy żeby kolejne spędziła w schronisku…
3 września 2021
Nasza Nesca wciąż czeka w schroniskowej klatce na odmianę swojego losu. Czy znajdzie się ktoś, kto da jej dom i otoczy opieką, na jaką zasługuje? My mocno wierzymy, że tak i że będzie to jeszcze tego lata! Takie mamy życzenie, a one podobno czasem się spełniają, więc odliczamy już dni. Dla nowego opiekuna naszej suni mała rada – nie musisz czekać do końca lata, możesz zadzwonić już teraz!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 501 173 726