Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

13 listopada 2021
Nord jest wyjątkowo sympatycznym psem, który przez 5 długich lat oglądał świat przez kraty schroniskowego boksu. Co gorsza jego nie oglądał już nikt… Tkwił w boksie niezauważany i niechciany przez nikogo, choć całym sobą pokazywał, jak bardzo zależało mu na kontakcie ze światem i bliskości z kimś, komu będzie na nim zależeć. Nikt nie zwracał na niego uwagi i przez lata nie był wyprowadzany z boksu nawet na krótkie spacery. Postanowiliśmy mu pomóc i z każdym kolejnym spotkaniem lepiej poznawaliśmy tego wesołego psa, który wciąż nie stracił chęci do życia. Jego radość i wola życia motywowały nas do działania i w końcu udało nam się znaleźć dla niego odpowiednie miejsce, w którym mógł otrząsnąć się ze swojej przeszłości i z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Nord zamieszkał w domowym hotelu dla psów w pięknej okolicy, blisko natury, w towarzystwie innych psów i pod opieką doświadczonej opiekunki. Szybko udowodnił, że jest sympatycznym, wesołym psem, który bardzo pragnie przebywać z ludźmi, z wielkim entuzjazmem wychodzi na spacery, gołym okiem widać, jak bardzo pragnie poznawać świat i być jego częścią. Na spacerach jest bardzo grzeczny, trzyma się blisko opiekuna i ładnie reaguje na przywołanie. Oczy Norda zdradzają drzemiącą w nim radość, ale również ogromną wrażliwość, jest psem którego potrzebą jest czuć się kochanym i bezpiecznym. Umie żyć w grupie z innymi psami, z którymi spaceruje regularnie po lesie i okolicznych łąkach i w których towarzystwie bardzo dobrze się czuje. Mieszka w dużej grupie psów różnej wielkości, z kilkoma kotami i końmi. Powinien zamieszkać w bardzo spokojnej, cichej okolicy, gdzie nie będzie narażony na nadmiar bodźców i będzie miał możliwość realizowania swoich naturalnych potrzeb. Nord trafił do schroniska, kiedy miał ok. roku, w tej chwili ma 6 lat, jest w pełni zdrowy i w świetnej kondycji. Jest regularnie odrobaczany, ma aktualne szczepienia i jest wykastrowany. Nie zostanie wydany do życia na dworze, na łańcuchu lub w kojcu. Nord czeka na dom od 5 długich lat… Chyba już wystarczy prawda?
15 marca 2022
Od kilku miesięcy Nord może cieszyć się normalnym życiem, nie jest już bowiem odizolowany od świata w schroniskowym boksie. W hotelu, pod okiem Moniki i w towarzystwie mieszkających tam psów, nie tylko dostał szansę, by oddychać pełną piersią, ale także by pokazać, że w pełni zasługuje na szansę od losu. Nord udowodnił, że jest zupełnie normalnym psem, jak każdy inny, potrzebującym ciepła, bliskości i poczucia, że gdzieś przynależy. Czekamy z niecierpliwością na telefony w jego sprawie, mamy nadzieję, że na jego ogłoszenie trafi w końcu ktoś, kto jest mu pisany.

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: remik@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 501 173 726