Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1 kwietnia 2021
Uroczy Simonek czeka na dom wśród pozostałych naszych podopiecznych. Dom, być może pierwszy w całym jego życiu, w którym zostanie pełnoprawnym członkiem rodziny, szanowanym i kochanym. Trudno nie polubić Simona – jest pełen ciepła i pozytywnych uczuć, spokojny i zrównoważony, jak ktoś mocno doświadczony przez życie, ale akceptujący to i wciąż z optymizmem patrzący przed siebie. Simon nie oczekuje wiele. Wystarcza mu nieco ciepła, zrozumienia i poszanowania jego naturalnych potrzeb. Pójdzie z człowiekiem, gdy ten będzie go szanował, i zrobi to sam z siebie, nie na komendę i nie z przymusu. Jest psem, o którego warto zabiegać, bo ma w sobie tą rzadką mądrość wynikającą z doświadczenia i życiowych zmagań. Nie znamy jego przeszłości i nigdy już jej nie poznamy, ale nie ma ona też dla nas większego znaczenia. To, co teraz ważne, to zorganizowanie Simonowi jego przyszłości. Postaramy się namalować mu ją w ciepłych barwach i znaleźć mu dom, w którym będzie mógł zapomnieć o swojej dotychczasowej niedoli, spokojnie odetchnąć i bez przeszkód zajmować się swoimi sprawami w towarzystwie opiekunów, którzy zadbają, aby już nigdy niczego mu nie brakowało. Mógłby to być dom, w którym mieszkają już inne zwierzęta, Simon akceptuje bowiem inne psy, a po jego zachowaniu wnioskujemy, że i koty nie zrobiłyby na nim większego wrażenia. Na pewno nie powinien mieszkać w bloku i na typowym miejskim osiedlu. Należy mu się okolica cicha i spokojna, bez niepotrzebnych, cywilizacyjnych bodźców. Na razie skupiamy się na podciągnięciu jego kondycji, bo trafił do nas bardzo zaniedbany i chudy, zabierzemy do weterynarza na badania i postaramy się, aby czas upływał mu jak najszybciej i jak najspokojniej.
2 września 2021
Simon mówi, że cierpliwość jest cnotą, ale nie można od nikogo oczekiwać, że osiągnie w tej cnocie doskonałość. A tymczasem on sam tyle czasu już czeka na dom, że za chwilę doskonałość nie tylko osiągnie, ale przeskoczy i zdystansuje! Nie możemy na to pozwolić! Simon to wyjątkowo uroczy pies, który nie tyle da się lubić, ale którego nie sposób nie polubić – możecie nam wierzyć na słowo lub zadzwonić i umówić się z nim na spacer!

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 939 384