Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

MUFINEK

25 luty 2015r.

Witam wszystkich! Mam na imię Mufinek. Jestem już starszym i dość schorowanym pieskiem.. Słyszałem kiedyś, że starość może być fajna, jednak moja nie jest taka kolorowa… Całe życie byłem bardzo samotny. Dni płynęły wolno i zawsze tak samo, bo byłem przywiązany łańcuchem. A ostatnio wiele się u mnie zmieniło. Trafiłem do przytuliska, gdzie mieszkam w zimnym boksie, ale nie mam już tego ciężkiego łańcucha na szyi. Byłem ostatnio u lekarza, pierwszy raz w życiu! Niestety nie miał dla mnie dobrych wieści. Mam zaawansowaną zaćmę, szmery na serduszku, wątrobę w kiepskim stanie, no i słabe stawy. Boli mnie kolanko i przez to trochę kuleję. Czeka mnie długie i kosztowne leczenie… Potrzebuję wielu leków, które umożliwią mi życie bez bólu, a powiem Wam, że jak nie boli jest o wiele lepiej. Przydałaby mi się także orteza, która usztywniłaby nadgarstek, na którym stawanie sprawia mi największy ból. A najbardziej to potrzebuję domku… Wiadomo, że marzę o stałym, ale taki tymczasowy, który pozwoliłby mi wygrzać moje biedne schorowane kości i przytulać się i miziać, bo to bardzo lubię 🙂 także byłby dla mnie cudem. Mam bardzo zaniedbaną i skołtunioną sierść, która jest okropnie ciężka więc czeka mnie wizyta w salonie fryzjerskim, ale po niej nie mogę niestety wrócić do zimnego boksu. Proszę pomóżcie! Opowiedzcie o mnie znajomym, przekażcie chociaż złotówkę na moje leczenie, ortezę i wizytę u fryzjera. Jeśli nie znajdzie się nikt kto chciałby mnie przygarnąć niestety będę też potrzebował pieniędzy na hotelik. Mam nadzieję, że dojrzycie we mnie coś więcej niż niepotrzebnego nikomu staruszka i pomożecie mi przeżyć starość w tak pięknym scenariuszu, którego nie wymyśliłbym przez całe moje życie. Wasz Mufinek.
Wpłat można dokonywać :
Fundacja Głosem Zwierząt
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW
z dopiskiem : Dla Mufinka

28 marzec 2015r.

Mufinek to psi seniorek, który pomimo swojego wieku i tego w jakim stanie trafił do przytuliska – skradł serca wszystkich wolontariuszy. Na szyjce wytarte ślady od łańcucha, ciężkie i pozlepiane dredy, wzdęty brzuszek to tylko część obrazu jaki z początku prezentował.
Szybko jednak jego życie się zmieniło, został gruntownie przebadany w klinice, trafił do psiego fryzjera oraz znalazł domek tymczasowy, w którym czeka na stały dom. Mufinek musi przyjmować leki na serduszko i suplementy diety, które zapewnią mu komfortowe życie. W domu tymczasowym zachowuje się jak aniołek, zachowuje czystość, świetnie dogaduje się z innymi psami i kotami, z którymi mieszka, a także jest niesamowitym pieszczochem. Bardzo grzecznie jeździ samochodem. Mufinek to piesek, który wcześniej nie znał innego życia niż to na łańcuchu, więc za okazaną mu troskę odwdzięcza się ze zdwojoną siłą. Bardzo szybko zaufał ludziom i nauczył się, że mogą być oni dla niego dobrzy.
Chcielibyśmy, żeby nigdy tego zdania nie zmienił, dlatego szukamy troskliwego domu, pełnego ciepła i miłości.
Zobacz więcej zdjęć z jego udziałem:
https://plus.google.com/u/0/photos/107312896947170229618/albums/6117134131556246849
Losy Mufinka na bieżąco można śledzić na jego wydarzeniu na FB:
https://www.facebook.com/events/860235780689734/
Mufinek znajduje się pod opieką Fundacji Głosem Zwierząt, która zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna.
Kontakt: 506 907 047, paulina@glosemzwierzat.pl

01 listopad 2015 r.

Mufinek

Dzisiaj odszedł od nas Mufinek. Seniorek, który w lutym bardzo zaniedbany trafił do przytuliska. Przyjęła go do swojego domu Pani Barbara Mulczyńska, która otoczyła go miłością i opieką. Skarbek miał prawdziwy dom, kochającą rodzinę. Z całego serca dziękujemy Pani za każdy szczęśliwy dzień Mufinka.
Kochany Mufinku zawsze będziesz w naszych sercach…