Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Alison, kot do adopcji, Poznań, Dopiewo20 marca 2017 r.

Dziwna, kocia sprawa (Konarzewo – Gmina Dopiewo).

Kilka dni temu mieszkanka Konarzewa zgłosiła nam kotkę przebywającą na terenie jej posesji. Zgłaszająca ma amstaffa, który bardzo kotów nie lubi, więc z troski o kota szukała dla niego pomocy. Podobno sąsiad widział jak podjechał samochód i kotkę z niego wystawił. Dziś przyjęłyśmy kotkę (jak się okazało) pod opiekę, ale co dziwne… kontrola weterynarza oprócz zapalenia krtani, zapalenia spojówek i silnego zarobaczenia wykazała, że kotka była niedawno sterylizowana. Blizna na brzuchu jeszcze nie zarośnięta futerkiem i wyczuwalne jeszcze nie do końca rozpuszczone szwy podskórne sugerują, że kotkę wysterylizowano jakieś 2-3 tygodnie temu.
Nie do końca rozumiemy co się wydarzyło w życie kotki, ale może ktoś jej szuka? Kto sterylizuje kota by go potem wyrzucić? To się nie trzyma kupy.:( Nie zaginęła komuś taka panna?

27 marca 2017 r.

Nie tak miało być Alison… żegnaj [‚]

Niestety Alison z dnia na dzień poczuła się gorzej, naszła jej na oczko trzecia powieka, dostała kataru. Test pokazał, że jest FIV dodatnia. Zasmuciłyśmy się bardzo, ale pocieszałyśmy się, że FIV to nie wyrok. Kotka otrzymała leki i zamieszkała w naszej kociarni. Jadła z apetytem, wypróżniała się, lecz całe dnie przesypiała. Widać było, że źle się czuje, ale była leczona. Na dniach miała mieć kontrolę lekarską. Dziś, gdy wolontariuszka weszła do kociarni, zobaczyła, że Alison nie żyje.
FIV połączony ze sterylizacją, tułaczką, zarobaczeniem i katarem nie dał Alison szans. Śpij słodko kruszynko. Przytulimy Cię po tamtej stronie – grzej dla nas miejsce w kocim niebie – tylko tam chcemy iść. <3

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

W tytule maila wpisz imię kota, na którego jest ankieta.